Julita Januszkiewicz

Dawne kino Hetman w Tykocinie odżyje. Trwa kapitalny remont budynku

Trzeba wymienić tutaj wszystko - mówi ks. Olszewski, przedstawiciel inwestora. Kino ma być gotowe już za rok Fot. Archiwum Diecezji Łomżyńskiej Trzeba wymienić tutaj wszystko - mówi ks. Olszewski, przedstawiciel inwestora. Kino ma być gotowe już za rok
Julita Januszkiewicz

Stworzymy tutaj centrum kulturalno-konferencyjne. I co ważne, kino na 120 miejsc - zapewnia ks. Tomasz Olszewski z Diecezji Łomżyńskiej.

To ta instytucja zajmuje się przywracaniem świetności dawnemu kinu Hetman w Tykocinie. Budynek powstał on w latach dwudziestych XX wieku z inicjatywy księdza Bolesława Sadowskiego, społecznika. W sali widowiskowej przedstawienia wystawiały żydowskie i polskie amatorskie grupy teatralne. Po II drugiej wojnie światowej odbywały się tutaj potańcówki, seanse filmowe.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Julita Januszkiewicz

Publikuję głównie w "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej". Dziennikarką jestem od kilkunastu lat. Śledzę to co się dzieje w gminach powiatu białostockiego. Ale interesują mnie też ciekawostki historyczne, wykopaliska archeologiczne. Lubię tematy społeczne, a od niedawna zajmuję się również edukacją. Nie boję się pisać o sprawach trudnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.