Diagnostyka obniża ceny testów w kierunku zakażenia koronawirusem i część ceny przeznacza na finansowanie ich dla medyków

Czytaj dalej
Hanna Walenczykowska

Diagnostyka obniża ceny testów w kierunku zakażenia koronawirusem i część ceny przeznacza na finansowanie ich dla medyków

Hanna Walenczykowska

Grupa Diagnostyka obniżyła cenę testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 dla osób prywatnych do 534 zł i przeznaczyła 100 zł z każdego badania komercyjnego na darmowe badania dla pracowników służby zdrowia.

Grupa od kwietnia 2020 r. wykonuje darmowe testy na Covid-19 personelu medycznego (lekarzy, stomatologów, diagnostów laboratoryjnych, fizjoterapeutów, pielęgniarek i położnych oraz ratowników medycznych) w ramach programu pomocowego BADAMY-WSPIERAMY. Poza medykami odpłatnie test mogą wykonać osoby, u których nie stwierdza się objawów choroby, które nie są związane ze służbą zdrowia. Badania prowadzone są w mobilnych punktach pobrań już w dziesięciu lokalizacjach, w tym w Bydgoszczy (na parkingu przy Stadionie Zawiszy).

Priorytet: dostępność testów

– To niezmiernie ważne, aby badania na Covid-19 były jeszcze bardziej dostępne dla medyków, którzy stanowią grupę podwyższonego ryzyka, ale także szerzej - dla osób, które z różnych względów powinny je wykonać. Obniżenie ceny jednostkowej testu komercyjnego możliwe stało się dzięki efektowi skali, wysiłkowi pracowników i partnerów projektu, jak również jest wynikiem intensywnych negocjacji z dostawcami odczynników – stwierdził prof. Jakub Swadźba, prezes zarządu Diagnostyka. – Zdecydowaliśmy także, że z każdego badania komercyjnego, przekazujemy 100 zł na kolejne darmowe testy dla personelu medycznego, który jest szczególnie narażony na zakażenie koronawirusem, a przy tym pełni jakże ważną społeczną misję. Dzięki temu projekt badań dla medyków będzie mógł nadal trwać, a każdy nasz pacjent będzie miał w nim swój udział.

Ruszała strona w internecie

Wobec ogromnego zainteresowania oraz potrzeby usprawnienia obsługi medyków, od 4 maja, wprowadzona zostaje również obowiązkowa rezerwacja na badanie przez pracowników służby zdrowia poprzez stronę: www.dlamedykow.diagnostyka.pl. W pierwszych dwóch tygodniach programu przebadano niemal 3.300 medyków.

Gdzie się badać?

Przypominamy, że badania wykonywane są sprawdzoną metodą RT-PCR, przy użyciu testów wielogenowych, z certyfikatem CE-IVD, zgodnych z rekomendacjami WHO, tych samych, jakie wykonywane są przez Diagnostykę dla szpitali zakaźnych i szpitali jednoimiennych. Pobranie próbek odbywa się w specjalnym Punkcie Pobrań typu „Drive&Go-Thru”, na terenie udostępnionym przez Miasto Bydgoszcz, parkingu przy Stadionie Zawiszy.

Hanna Walenczykowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.