Dla kogo mandat radnego, czyli wyborcza układanka

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Dla kogo mandat radnego, czyli wyborcza układanka

Jarosław Miłkowski

Każdy z pięciu kandydatów na prezydenta Gorzowa powalczy też o mandat radnego. Co będzie z głosami przyszłego prezydenta, które zbierze w wyborach do rady?

Nowa ordynacja wyborcza pozwala, by ten, kto ubiega się o fotel szefa samorządu, mógł też ubiegać się o mandat radnego. Z tego prawa skorzystali wszyscy kandydaci na prezydenta Gorzowa. Marta Bejnar-Bejnarowicz otwiera listę Kocham Gorzów w okręgu nr 2 (część centrum, os. Słoneczne i Wieprzyce). Ryszard Kneć i Jacek Wójcicki przewodzą listom swoich komitetów w okręgu nr 4 (Piaski i Manhattan). Z kolei w okręgu nr 5 (Górczyn i część Dolinek) Robert Surowiec jest liderem listy Koalicji Obywatelskiej, a Sebastian Pieńkowski – liderem listy PiS-u. Dlaczego startują w wyborach na prezydenta i do rady?

CZYTAJ DALEJ:

 • Kiedy poznamy wyniki wyborów?
 • Jak obliczyć, kto dostanie mandat?
 • W jakich okręgach kandudaci na prezydenta startują do rady?

 

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.