Marcin Darda

Dlaczego szef Platformy tak bardzo pokochał Łódź

Dlaczego szef Platformy tak bardzo pokochał Łódź Fot. Krzysztof Szymczak
Marcin Darda

Za tydzień do Łodzi zjedzie się cała Platforma Obywatelska na krajową konwencję, podczas której Grzegorz Schetyna pokaże, jak kierowa-na przez niego partia widzi przyszłość samorządu w Polsce rządzonej przez PiS. Dlaczego wybrał Łódź? Bo po prostu... nie miał lepszego wyjścia.

Dlaczego przewodniczący PO Grzegorz Schetyna tak kocha Łódź? Przecież zapowiadana na 21 października krajowa konwencja PO, gdzie zostanie pokazany program partii na wybory samorządowe, jest już drugim w ostatnim półroczu dużym mityngiem PO, po tym jak w kwietniu spotkała się w Łodzi rada krajowa partii. Wtedy było apogeum lęku przed PiS, a konkretnie przed tym, co Jarosław Kaczyński zamierza zrobić z ordynacją samorządową. Nerwowo spekulowano, który z prezydentów nie wystartuje, gdy zacznie obowiązywać dwukadencyjność wsteczna, z czego ostatecznie przywódca PiS się wycofał.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Darda

Dziennikarz Dziennika Łódzkiego. Najważniejsze informacje ze świata polityki, samorządów i partii politycznych Łodzi i regionu łódzkiego. Informacje zdobywam sam, zazwyczaj takie, którymi władza nie chciałaby się chwalić na konferencjach prasowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.