Dlaczego warto żyć w Katowicach?

Dlaczego warto żyć w Katowicach?

Katowice są przyjazne pod wieloma aspektami. Punkt wyjścia to dobrze płatne miejsca pracy. Drugim filarem działań Katowic jest zapewnianie szerokiej oferty mieszkaniowej, trzecim są elementy zapewniające wysoką jakość życia. 

- Nasi mieszkańcy doceniają bardzo wysoką jakość życia w Katowicach. Bogata oferta rozrywkowa, międzynarodowe festiwale muzyczne, wydarzenia sportowe w Spodku, setki imprez plenerowych, czy świetne koncerty w NOSPR pozwalają każdemu znaleźć coś dla siebie. Katowiczanie kochają parki i lasy stanowiące połowę powierzchni miasta. W sercu Śląska można popływać kajakiem, skorzystać z największej w województwie sieci wypożyczalni rowerów lub zwiedzić imponującą Strefę Kultury, która przyciąga gości z całej Europy. W Katowicach łatwo znaleźć pracę, mieszkania są tańsze niż w innych dużych miastach, co roku powstają dla dzieci nowe miejsca w żłobkach i przedszkolach, ruszyły także ważne inwestycje, np. budowa 3 basenów czy 4 centrów przesiadkowych – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.
 
Pracuj w Katowicach
Katowice bardzo sprawnie przyciągają inwestorów, np. takich jak IBM czy Fujitsu, którzy oferują pracę w sektorach nowoczesnych usług biznesowych. Dzięki temu poziom bezrobocia zajmuje drugie najniższe miejsce w całej Polsce, wynosi niespełna 3%. Stały i pewny dochód gwarantuje mieszkańcom stabilizację.
 
Mieszkaj w Katowicach
Oferta mieszkaniowa Katowic jest rozbudowana – każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Dla studentów przygotowane są oferty akademików akademickich oraz prywatnych. Zachętą do pozostania w mieście dla absolwentów staje się program Mieszkanie Plus, w którym powstanie w Katowicach około 1000 nowych mieszkań. Cały czas powstają także nowe lokale w formule TBS, dużą popularnością cieszy się nasz program „Mieszkanie za remont”. Co ważne – w porównaniu do innych dużych miast w Polsce – lokale są w Katowicach znacznie tańsze.
 
Rozrywka w Katowicach
Dziś mówi się o modzie na Katowice. Miasto w ostatnich latach  intensywnie inwestuje czego efektem jest Strefa Kultury oraz przebudowany Rynek. Katowice poważnie traktuje tzw. przemysł czasu wolnego. Mieszkańcy, a także goście z regionu i całej Polski, chętnie wybierają się na duże wydarzenia sportowe – takie jak np. Tour de Pologne, Mistrzostwa Świata w grach komputerowch – Intel Extreme Masters i siatkarskie meczy z udziałem reprezentacji Polski. Dużą popularnością cieszą się katowickie festiwale, takie jak Tauron Nowa Muzyka, czy OFF Festival, a katowicki NOSPR bije rekordy popularności. Pod koniec 2015 roku Katowice za całokształt swoich działań otrzymały prestiżowy tytuł Miasta Kreatywnego UNESCO w Dziedzinie Muzyki – jako jedno z kilkunastu miast w Europie i jedyne w Polsce. Uzupełnieniem bogatej oferty wydarzeń są propozycje rekreacji na licznych terenach zielonych – w lasach i parkach, które stanowią blisko połowę powierzchni miasta. W stolicy ponad 2 milionowej metropolii można popływać kajakiem w Dolinie Trzech Stawów czy pojeździć rowerem po ponad 140 km tras rowerowych.​

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.