Tomasz Mikulicz

Do 100 km na godzinę na obwodówce? Prezydent jest przeciw

Do 100 km na godzinę na obwodówce? Prezydent jest przeciw
Tomasz Mikulicz

Zwiększenie dopuszczalnej prędkości byłoby wg władz niebezpieczne. A taksówkarz komentuje, że dać Polakowi ograniczenie do 100 km/h to pojedzie 130 km/h.

Jest to droga w przeważającej mierze bezkolizyjna. I tak kierowcy jeżdżą tu szybciej niż jest dopuszczalne. Nie dochodzi tu do ponadnormatywnej liczby wypadków.

Takimi argumentami chce przekonać władze miasta radny Koalicji Obywatelskiej Marcin Moskwa, by zwiększyć dopuszczalną prędkość na trasie generalskiej. Dziś można tam jechać maksymalnie 70 km/h. Radny chce zwiększyć do 100.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.