Anna Stasiewicz-Mąka

Do 22 stycznia możesz zgłosić uwagi do budżetu obywatelskiego

Jeśli uważasz, że w budżecie obywatelskim potrzebne są zmiany, zgłoś to. Urzędnicy przygotowali specjalną ankietę, którą można wypełnić. Fot. zrzut ekranu Jeśli uważasz, że w budżecie obywatelskim potrzebne są zmiany, zgłoś to. Urzędnicy przygotowali specjalną ankietę, którą można wypełnić.
Anna Stasiewicz-Mąka

Jeśli uważasz, że w budżecie obywatelskim potrzebne są zmiany, zgłoś to. Urzędnicy przygotowali specjalną ankietę, którą można wypełnić.

Budżet obywatelski w poprzednich latach składał się z dwóch programów: 5/6 i 25/75, jednak w przyszłym roku ten drugi zostanie włączony do puli środków, które mają trafić na budowę dróg osiedlowych.

W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego pozostaje zatem kwota 5 mln zł na realizację zadań zgłaszanych przez bydgoszczan.

Kwota jest dzielona proporcjonalnie do liczby osób zameldowanych na pobyt stały na obszarze każdej z 29 rad osiedli wchodzących w skład 6 okręgów wyborczych.

W czwartej edycji budżetu obywatelskiego zgłoszono 600 wniosków z propozycjami inwestycji, ostatecznie weryfikacji poddano 289 wniosków. Na 152 zweryfikowane pozytywnie projekty oddano w sumie 22241 głosów, zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Te, które na poszczególnych osiedlach zdobyły najwięcej głosów, będą realizowane w przyszłym roku.

Zobacz, o co pytają

Zanim miasto zacznie przyjmować propozycje w kolejnej edycji, przygotowało specjalną ankietę, gdzie chce zapytać o:

Pocztą albo mailem

Na opinie i uwagi mieszkańców urzędnicy czekają do 22 stycznia. Można je przesyłać pocztą na adres: ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszczy lub mailowo: [email protected].

Ankietę można również wypełnić elektronicznie: www.bydgoszcz.pl/budzetobywatelski.

Szczegóły można uzyskać pod adresem [email protected] albo tel. 52-58-59-232.

Anna Stasiewicz-Mąka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.