Do Bytomia Pan Deng

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Tomasz [email protected]

Do Bytomia Pan Deng

Tomasz [email protected]

Już w nadchodzący piątek ekipa ZOOleszcz/Gwiazdy wraca do ligowych obowiązków w ramach Wschodzący Białystok Superligi.

Rundę rewanżową bydgoscy tenisiści rozpoczną od wyjazdowego spotkania (godz. 17) w Bytomiu z 3S Polonią.

Od jesiennego spotkania z 3S Polonią upłynęło trochę czasu, lecz te inaugurujące nowy sezon zawody kibice doskonale pamiętają. W hali przy ul. Bro-nikowskiego bój o zwycięstwo trwał grubo ponad 3 godziny.

Stoczono aż pięć pojedynków, z czego dwa pięciosetowe. Ostatecznie wygrali gospodarze 3:2, a o ich wygranej zdecydowały dwa świetnie rozwiązane pojedynki przez Anglika Andrewa Baggaleya.

Rewanż w Bytomiu zapowiada się równie ciekawie, choć w roli faworyta przystąpi do niego zespół z Bytomia. Przede wszystkim dlatego, że 3S Polonia poczyna sobie w rozgrywkach bardzo dobrze. Zajmuje 3. miejsce i zdecydowanie potwierdza medalowe aspiracje. Ponadto Tomas Konecny jest liderem ligowego rankingu (skuteczność gry 75 proc., 15 wygranych w 20 spotkaniach). A pamiętajmy, ż w składzie jest mocny Włoch Stoyanov i czołowy rodzimy gracz - Paweł Chmiel. Niestety, w Bytomiu zabraknie w ekipie gości bohatera pierwszego meczu tych drużyn.

Baggaley przygotowuje się bowiem do obrony tytułu mistrza globu w ping-pongu (paletka bez okładziny). Turniej zaplanowano w Londynie (21-23.01), a wystąpi w nim 64 zawodników. Być może jednym z rywali Anglika będzie ... Zbigniew Leszczyński, który wywalczył sobie krajową kwalifikację (a propos - w meczu towarzyskim menedżer ZOOleszcz/ Gwiazdy pokonał Andrew!).

Pewniacy na występ przeciwko Polonii, to Adam Pattan-tyus (4. miejsce w rankingu - skuteczność 75 proc., lecz rozegrał tylko 16 pojedynków) i Artur Białek; drugim straniero będzie Chińczyk Pan Deng. Od kilku dni przebywał w Gdańsku gdzie trenował ze swoimi rodakami. W Bydgoszczy pojawił się w środę popołudniu, skąd wraz z Białkiem wyruszył na Górny Śląsk.

Tam czekać będzie już Węgier. Bydgoszczanie zaplanowali w czwartkowy wieczór trening, po którym Zbigniew Leszczyński zdecyduje o ostatecznym układzie gier.

Przypomnijmy, że ZOOleszcz/ Gwiazda plasuje się obecnie na 6. miejscu.

Osiemnaście zdobytych punktów to efekt ośmiu wygranych (za 3 i 2 pkt.). Ale kalendarz rundy rewanżowej wydaje się być dla tenisistów z ul. Bronikowskiego trudniejszy niż jesienią.

Po meczu w Bytomiu - 12.01 do Bydgoszczy zawita inny kandydat do podium (a nawet mistrzostwa kraju) - Dekorglass Działdowo.

Tomasz Malinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.