Do kogo w tym roku powędrowała nagroda kulturalna i sportowa w gminie Świdnica? Poznajcie jej niezwykle utalentowanych mieszkańców

Czytaj dalej
Fot. Urząd Gminy w Świdnicy
Natalia Dyjas-Szatkowska

Do kogo w tym roku powędrowała nagroda kulturalna i sportowa w gminie Świdnica? Poznajcie jej niezwykle utalentowanych mieszkańców

Natalia Dyjas-Szatkowska

Każdego roku nagrody dla zdolnych mieszkańców gminy Świdnica wręczane są podczas Dni Ziemi Świdnickiej. Ze względu na epidemię koronawirusa obecnie zdecydowano się nieco zmienić formułę przekazania wyróżnień. Kto otrzymał laur za osiągnięcia sportowe i kulturalne?

Warto doceniać tych, którzy ciężką pracą osiągają niezwykłe rezultaty. Podobnie jak w latach poprzednich i w tym roku gmina Świdnica wręczyła nagrody uzdolnionym mieszkańcom. Nowością było to, że laury nie trafiły do wyróżnionych podczas Dni Ziemi Świdnickiej. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa zdecydowano się na bardziej kameralną formę uhonorowania świdniczan.

Kto dostał nagrody kulturalne i sportowe w gminie Świdnica?

Mieszkańcy gminy Świdnica: Franciszek Patryn i Tomasz Madej otrzymali z rąk zastępcy wójta Izabeli Mazurkiewicz Nagrodę Kulturalną Gminy Świdnica i Nagrodę Sportową Gminy Świdnica.

Franciszek Patryn to młody i zdolny wokalista, chętnie występuje na rozmaitych wydarzeniach w gminie Świdnica, spełnia się też jako członek Studia Piosenki Rezonans w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji "Dom Harcerza". Na swoim koncie ma szereg nagród, które przywozi z ogólnopolskich, zagranicznych, regionalnych koncertów, festiwali, przeglądów.

Tomasz Madej uprawia Karate Kyokushin. Prowadzi zajęcia dla dzieci, często młodych mieszkańców Świdnicy. Włącza się w imprezy i przedsięwzięcia prowadzone przez gminę, organizuje pokazy karate, ale i... angażuje się w życie lokalnej społeczności jako ratownik medyczny.

Nagrody zostały przyznane za szczególne osiągnięcia oraz godne reprezentowanie gminy Świdnica podczas zawodów i przeglądów w regionie, kraju i za granicą.

ZOBACZ TEŻ: Sukces za sukcesem młodych wokalistów ze Studia Piosenki Rezonans

Natalia Dyjas-Szatkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.