Do szpitala w Chełmnie dotarł sprzęt z WOŚP

Czytaj dalej
Fot. nadesłane/Joanna Podkościelna
Monika Smól

Do szpitala w Chełmnie dotarł sprzęt z WOŚP

Monika Smól

Do lecznicy w Chełmnie docierają systematycznie urządzenia, o które wnioskowała dyrektor. Jest to przede wszystkim sprzęt dla dzieci.

Wnioski z prośbą o wsparcie sprzętem kupowanym za pieniądze ze zbiórek podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z chełmińskiego szpitala do Fundacji WOŚP wysłano już od dawna.

Długo nie mogli doczekać się odpowiedzi, jednak wszyscy cierpliwie czekali na jakiś odzew.

Najmłodsi pacjenci już korzystają

I w końcu się doczekali. Nie tylko odpowiedzi, ale również sprzętu. Z pierwszej partii korzystają już najmłodsi pacjenci.

- Panie złożyły wniosek na zaopatrzenie szpitala między innymi w aparat służący do wykonania elektrokardiogramu, tzw. EKG. Jest to urządzenie uniwersalne, można nim badać zarówno dorosłych jak też dzieci, a wystarczy wymienić końcówki - informuje Mariola Burc, dyrektor chełmińskiego szpitala. - Już do nas dotarł i wzbogacił oddział pediatryczny. Sukcesywnie dostarczany jest również inny „zamówiony” sprzęt.

Na oddziale dziecięcym są już także pulsoksymetr i łóżko elektryczne z szafką przyłóżkową.

- Łóżko jest bardziej młodzieżowe niż dziecięce, ale znajduje się również na tym oddziale - dodaje dyrektor Burc. - Poza tym, dostarczone zostanie jeszcze pięć łóżek młodzieżowych oraz jeden kardiomonitor. Czekamy na zrealizowanie naszej prośby przez firmę, która wygrała przetarg na dostarczanie sprzętu. Pismo potwierdzające to, że otrzymamy cały sprzęt z zapotrzebowania, dostaliśmy w listopadzie.

Cieszę się, że dostajemy to, o co prosiliśmy

W świetlicy oglądają za darmo

Czy mali pacjenci oddziału pediatrycznego mogą za darmo oglądać telewizję?

- W świetlicy, dzieci mogą bezpłatnie oglądać telewizję - zapewnia Mariola Burc. - Natomiast w pokojach, z czego raczej korzystają dorośli, już oglądanie jest płatne.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.