Dodatkowe 2,3 mln zł na usługi opiekuńcze

Czytaj dalej
Mirosław Malinowski

Dodatkowe 2,3 mln zł na usługi opiekuńcze

Mirosław Malinowski

Sesja rozpoczęła się od minuty ciszy poświęconej pamięci dwóch harcerek z Łodzi, które zginęły podczas wichury na obozie w Suszku oraz pamięci zmarłego byłego radnego Jerzego Balcerka.

Jednymi z pierwszych uchwał, które radni przyjęli na wczorajszej sesji, były te o wsparciu (po 100 tys. zł) gmin Czersk i Chojnice, które ucierpiały w wyniku sierpniowych wichur (we wtorek podobne uchwały przyjął Sejmik Województwa Łódzkiego). Rada Miejska zgodziła się również, by przed rektoratem Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Narutowicza 68 stanął pomnik pierwszego rektora tej uczelni, prof. Tadeusza Kotarbińskiego.

Sesja odbywała się tradycyjnie w Dużej Sali Obrad, która w czasie wakacyjnej przerwy została odnowiona - wyprano wykładzinę, pomalowano ściany i sufit, a przede wszystkim wymieniono kotary z żółto-brązowych na jasnoszare, przez co w sali zrobiło się o wiele jaśniej. Koszt prac (jeszcze nie zostały rozliczone) ma nie przekroczyć 267 tys. zł. Obecnie w remoncie jest Mała Sala Obrad.

Istotne dla mieszkańców zmiany radni przegłosowali w budżecie miasta. Magistrat znalazł bowiem dodatkowe 2,3 mln zł na usługi opiekuńcze świadczone osobom niepełnosprawnym w miejscu ich zamieszkania oraz 1,3 mln zł na rozpoczęcie przebudowy budynku przy ul. Łęczyckiej 70B (należał do ZUS-u) na mieszkania socjalne. Za 800 tys. zł ma zostać zmodernizowane lodowisko na Retkini, a za 3,5 mln zł - przebudowane ulice na osiedlach Andrzejów i Sikawa.

Radni wydali także pozytywne opinie co do lokalizacji w Łodzi... 10 kasyn. Co prawda zgodnie z przepisami w mieście mogą być maksymalnie trzy (jedno na każde 250 tys. mieszkańców), ale koncesje obecnie działających upływają w przyszłym roku, a chętnych na prowadzenie kasyn jest wielu i to w różnych lokalizacjach. Po wczorajszej decyzji radnych pozytywną opinię, niezbędną do przedstawienia w Ministerstwie Finansów, które przyznaje koncesje, mają aż 23 lokalizacje kasyn (w tym trzy dotychczasowe).

Mirosław Malinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.