Dołączyły do grona „8 Wspaniałych”

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Joanna Maciejewska

Dołączyły do grona „8 Wspaniałych”

Joanna Maciejewska

Dzięki temu co robią, mogą być wzorem nie tylko dla swoich rówieśników. Wczoraj w Toruniu za swoją postawę odebrały nagrody i wyróżnienia.

Wczoraj zorganizowano miejski finał XXI Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”. Jego celem jest promowanie pozytywnych postaw młodzieży, zachęcanie do aktywności społecznej i wolontariatu. W tym roku w Toruniu do grona Wspaniałych dołączyły kolejne osoby - 4 laureatki i 2 osoby wyróżnione.

Lauretkami konkursu zostały: Kamila Jędryczko z III LO. Jest wolontariuszką Stowarzyszenia Wędka i Szlachetnej Paczki, organizuje imprezy i akcję dla młodzieży, opiekuje się też osobą niepełnosprawną.

Marta Szymańska z V LO działa w Szkolnym Klubie Wolontariusza. Pomaga w organizacji imprez i akcji „Caritas”, współpracuje z toruńskim „Bankiem Żywności”, Hospicjum „Światło”, Strażą Miejską, włącza się w inicjatywy na rzecz osób ubogich i niepełnosprawnych oraz akcje profilaktyczne przeciw uzależnieniom.

Oliwia Nowakowska z VII LO . Pochodzi z Chełmna, gdzie zaczynała pracę wolontariacką. Po rozpoczęciu nauki w liceum w Toruniu włączyła się w działania miejscowych organizacji pomocowych, m.in. świetlicy św. Wincentego A’Paulo, Banku Żywności, Szkolnego Koła Caritas, Ośrodka Parafialnego Samarytanin, lokalnego sztabu WOŚP. Śpiewa w chórze, angażuje się w organizację koncertów i konkursów muzycznych.

Kinga Bochucińska z VII LO jako wolontariuszka działa m.in. w Caritas, Ośrodku Wsparcia Samarytanin i Fundacji Bank Żywności. Jest zaangażowaną harcerką, drużynowa Niebieskiej 28 Toruńskiej Gromady Zuchowej „Wesołe Świetliki”.

Wyróżnienia otrzymały: Angelika Jaworska z I LO i Natalia Bejger z X LO.

Konkurs „Ośmiu Wspaniałych” zainicjowany został w Warszawie w 1993 r. przez posłankę Joannę Fabisiak. Nazwę wywodzi od tytułu westernu „Siedmiu wspaniałych”. Obecnie konkurs organizuje 85 miast w Polsce. Toruń dołączył do konkursu w 1996 roku. Organizacją zajmuje sie MDK i Wydział Edukacju UMT.

Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.