Tomasz Mikulicz

Dom z 1924 roku przy ul. Boh. Getta 9 w Białymstoku może być uratowany. Gmina żydowska chce go wyremontować na swój koszt

Tak wygląda dom przy ul. Boh. Getta 9. ZMK twierdzi, że jego stan techniczny jest bardzo zły. Ma też stanowić zagrożenie pożarowe dla stojącego obok Fot. Anatol Chomicz Tak wygląda dom przy ul. Boh. Getta 9. ZMK twierdzi, że jego stan techniczny jest bardzo zły. Ma też stanowić zagrożenie pożarowe dla stojącego obok bloku.
Tomasz Mikulicz

Zamiast rozbiórki nowe przeznaczenie z poszanowaniem historii. Taki los może czekać budynek przy ul. Boh. Getta 9.

Jeśli prezydent przekaże go nam za złotówkę, będziemy wiedzieli co z nim z robić. Mogłoby tu powstać np. muzeum - mówi Lucy Lisowska z gminy żydowskiej.

Mowa o domu przy ul. Boh. Getta 9. Zarząd Mienia Komunalnego ogłosił właśnie przetarg na jego rozbiórkę. W środowisku obrońców zabytków zawrzało. Miejski konserwator Dariusz Stankiewicz wystąpił do ZMK o wyjaśnienia. - Ten budynek powinien przetrwać. Nie widzę jakiejś pilnej potrzeby jego rozbiórki - twierdzi.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.