Dopalacze! Uczniowie już wiedzą czym to grozi

Czytaj dalej
Fot. policja
Maja Stankiewicz

Dopalacze! Uczniowie już wiedzą czym to grozi

Maja Stankiewicz

W nakielskich szkołach trwa cykl pogadanek na temat szkodliwości dopalaczy. Ma to uświadomić uczniom zagrożenie. Na spotkania z młodzieżą przyjeżdżają policjanci i służby sanitarne.

W minioną środę sierż. szt. Marcin Górak i Aneta Oko-niewska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nakle odwiedzili Zespół Szkół w Paterku. Spotkali się z uczniami starszych klas SP.

- Prelegenci informowali młodzież czym są dopalacze oraz jakie zagrożenia dla człowieka powoduje ich zażywanie - wyjaśnia szerż. szt. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP w Nakle.

I dodaje: - Uczniowie zostali także poinformowani w jaki sposób powinni pomóc osobie, która jest pod działaniem substancji psychoaktywnych.

Policjanci mówią też o konsekwencjach prawnych. Co grozi nieletnim za posiadanie zabronionych substancji. A statystyki są zatrważające. W ubr. doszło w Polsce do blisko 2500 zatruć na skutek przedawkowania dopalaczami. Mówiono o tym w Nakle m.in. wiosną podczas specjalnej konferencji z udziałem samorządowców, policji, psychologów i pedagogów. Ważne, by uczniowie też o tym wiedzieli.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.