Dopingujemy na stadionie. I przed telewizorem [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Bartek Syta
Agnieszka Domka-Rybka

Dopingujemy na stadionie. I przed telewizorem [wideo]

Agnieszka Domka-Rybka

Niektórzy przedsiębiorcy wybierają się do Francji, ale np. prezydenci Bydgoszczy i Inowrocławia będą kibicować Polakom w swoich domach.

- Wybieramy się sześcioosobową grupą na mecz Polska - Niemcy, który się odbędzie 16 czerwca w Paryżu - zdradza Józef Rybiałek, współwłaściciel firmy Wijmar (produkcja odzieży i konfekcji sportowej) w Złotnikach Kujawskich, w powiecie inowrocławskim.

Rybiałek: - Będą brązowi

- To nie będzie łatwy mecz, ale na pewno zapowiada się emocjonująco. Oczywiście, liczę na Lewandowskiego, Piszczka czy Krychowiaka. Myślę, że w ostatecznej rozgrywce Polacy zdobędą brązowy medal. Wcześniej też im kibicowałem, np. w 2006 roku, podczas mistrzostw świata w Niemczech, później Euro 2008 i 2012. Jednak teraz to jest zupełnie inna drużyna. Zgrana i przede wszystkim grająca w świetnym stylu, więc dobre widowisko mamy gwarantowane - prognozuje przedsiębiorca ze Złotnik Kujawskich.

Na Euro 2016 wybiera się również Dariusz Orzechowski, właściciel firmy Eko-Pol w Pruszczu Pomorskim (utylizacja azbestu): - 21 czerwca obejrzę na żywo mecz Polska - Ukraina. Typuję wynik 3:1 dla naszych. Najbardziej wierzę w Arkadiusza Milika. Polacy powinni dostać się do półfinału. Przeżywam mistrzostwa we Francji, bo nigdy wcześniej nie uczestniczyłem w wydarzeniu sportowym tej rangi, choć byłem świadkiem takich jak Liga Mistrzów czy Liga Europy.

Do Francji nie pojedzie zaś Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia: - Bardzo chciałbym, aby Polacy wyszli z grupy. Kluczowym meczem będzie spotkanie z Irlandią Północną. Jeśli wyjdziemy z grupy, w fazie pucharowej wszystko jest możliwe.

Takiej podróży nie planuje też Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy: - Typuję awans do ćwierćfinału, ale oczywiście trzymam kciuki, żebyśmy grali dłużej niż sędziował będzie mecze Polski Szymon Marciniak.

Ci, którzy się wybierają na Euro, pojadą prywatnym transportem, ale można się zdecydować na zorganizowany wyjazd. - Zgłaszają się do nas kibice z całej Polski, między innymi z Kujawsko-Pomorskiego - usłyszeliśmy w katowickim biurze podróży Gryf.

- Wysyłamy dwa autokary do Paryża, tyle samo do Marsylii, jeden do Nicei - mówi Henryk Sobieraj z tegoż biura podróży. - Wyjazd do Paryża jest o godzinie 17.00, więc można spokojnie dojechać z różnych stron kraju. Przejazd autokarem z dwoma noclegami, ze śniadaniem dla dwóch osób, kosztuje w Gryfie od 880 do 1160 zł.

Niektóre biura, jak m.in. warszawski Luxury Trip, już promują finał Euro 2016 w Paryżu! Mecz o złoto odbędzie się 10 lipca 2016, na stadionie Saint-Denis. Niestety, to nie jest tania przyjemność, bo na taki wypad trzeba przygotować 2350 zł (jedna osoba). Cena Luxury Trip obejmuje dojazd, dwie noce ze śniadaniem w paryskim hotelu, bilet 4. kategorii i ubezpieczenie podróżne.


Poradnik kibica. Ile kosztuje wyjazd na mecze Polaków podczas Euro 2016 do Francji?

Myśląc o kupnie w miarę tanich biletów lotniczych do Francji, najlepiej skorzystać z dwóch możliwości. Pierwsza to podróż tanimi liniami. Z Warszawy na podparyskie lotnisko Beauvais-Tillé (84 km na północ od centrum Paryża) latają np. Wizz Air i Ryanair. Druga opcja to skorzystanie z wyszukiwarek połączeń lotniczych, takich jak np. skyscanner.pl, tripsta.pl, expedia.com, kayak.com. Wprawdzie do potencjalnej daty wylotu zostało już niewiele czasu, ale w ten sposób można trafić jeszcze na dość przystępne oferty. Alternatywą może być przejazd autokarem. Bilet z Warszawy do Nicei to wydatek rzędu około 500 zł, ale podróż zajmuje ponad 30 godzin.

Trochę tańszy (poniżej 400 zł) i szybszy (ok. 24 godzin) jest przejazd do Paryża. W przypadku gdy się wybieramy na turniej w kilka osób, zdecydowanie najkorzystniejsza będzie jednak podróż własnym samochodem i rozłożenie kosztów na kilka osób.

Hostel tańszy niż hotel

W czasie dużych imprez sportowych ceny noclegów idą zazwyczaj mocno w górę. Z tej przyczyny raczej nie szukajmy miejsc w tradycyjnych hotelach. Zamiast tego sprawdźmy ofertę hosteli, choćby na stronie budgettraveller.org lub booking.com. Z pewnością warto rozważyć też wynajęcie prywatnego mieszkania, m.in. za pośrednictwem serwisu airbnb.pl. W Nicei 2-osobowy pokój w centrum miasta można wynająć już za kwotę 126 zł za dobę. Do tego należy doliczyć około 30 zł jednorazowej opłaty za sprzątanie i serwis. W Paryżu koszt pokoju dla dwóch osób zaczyna się od 135 zł (plus 65 zł opłaty serwisowej i za sprzątanie). W Marsylii za 2-osobowy pokój zapłacimy co najmniej 112 zł (plus 52 zł opłaty serwisowej i za sprzątanie).

Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.