Dopłaty za ogrzewanie. Rozliczenia za ciepło. Wielkich dopłat już nie będzie?

Czytaj dalej
Tomasz Mikulicz

Dopłaty za ogrzewanie. Rozliczenia za ciepło. Wielkich dopłat już nie będzie?

Tomasz Mikulicz

Wiele razy na naszych łamach pisaliśmy o mieszkańcach, którzy musieli dopłacać po kila nawet kilkanaście tysięcy złotych za ogrzewanie. Teraz dostali oręż w walce ze spółdzielniami - wyrok sądu apelacyjnego.

Sąd utrzymał w mocy rozstrzygnięcie sądu niższej instancji w sprawie mieszkańców hajnowskiej spółdzielni. Stwierdził nieważność regulaminu zakładającego rozliczanie opłat za ciepło na zasadzie 50 proc. koszty stałe, 50 proc. - odczyt z podzielników. To przełom - komentuje społecznik Stanisław Bartnik.

Bo choć wyrok dotyczył spółdzielni z Hajnówki daje pole do walki również z białostockimi spółdzielniami.

- Mogą posypać się pozwy - przewiduje Bartnik.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

W jednej ze spółdzielni jest opłata naliczana od metra kwadratowego i nie mają żadnych problemów od wielu lat. Ludzie są zadowoleni, bo wydaje im się, że płacą realne koszty, a i spółdzielnia też nie jest "w plecy", ponieważ rozlicza / dzieli całkowite koszty ogrzewania. Dzielą zużycie ciepła w konkretnym bloku przez jego powierzchnię użytkową mieszkań i mają opłatę za metr. Jedyna dopłata lub niedopłata wynika z tego, czy zima jest długa i mroźna, czy krótka i słaba, a z tym każdy lokator się zgadza i przede wszystkim rozumie.

plus.poranny.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.