Dot Office otwiera drzwi przed nowymi najemcami. Kolejny nowoczesny biurowiec Grupy BUMA na „Czerwonych Makach”

Czytaj dalej
Fot. Grupa BUMA
DMA

Dot Office otwiera drzwi przed nowymi najemcami. Kolejny nowoczesny biurowiec Grupy BUMA na „Czerwonych Makach”

DMA

Specjalna Strefa Ekonomiczna „Krakowski Park Technologiczny” nieustannie się rozrasta. Zagłębie krakowskich biurowców właśnie wzbogaciło się o kolejną inwestycję w kompleksie Dot Office - budynek L1.

Nowoczesny kompleks biurowy

Od dłuższego już czasu ekonomiczny obszar przy III Kampusie UJ uchodzi za ulubione miejsce inwestycji Grupy BUMA. To właśnie tutaj powstał kompleks biurowy Green Office, a obecnie rozrasta się zespół nowoczesnych biurowców Dot Office.

Te ostatnie zostały zaprojektowane przez znane biuro architektoniczne Medusa Group. Inwestor podkreśla, że podejmowane przez niego projekty mają na celu spełnienie rosnących oczekiwań ze strony najemców, wśród nich firm, takich jak Motorola, Shell czy Ericsson.

Inwestycje biurowe Grupy BUMA są jednymi z najbardziej rozpoznawanych w Krakowie
Grupa BUMA Na terenie Dot Office potencjalni najemcy zastaną niezwykle komfortową przestrzeń do pracy biurowej. Zastosowano tu szereg nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań, zadbano o estetykę wystroju wnętrz, przyjazne otoczenie i komfort użytkowników

Wysokie standardy Dot Office L1

Budowa biurowca Dot Office L1 o powierzchni 13 000 mkw dobiegła końca. Do tej pory w ramach kompleksu Dot Office powstało dziewięć nowoczesnych biurowców z łączną powierzchnią przeszło 76 tys. mkw.

L1 Dot Office spełnia wysokie standardy i należy do grupy najbardziej nowoczesnych krakowskich biurowców.

Wśród licznych rozwiązań, które zastosowano przy budowie obiektu, pojawiły się m.in.: pompy ciepła, klimatyzacja z możliwością indywidualnej regulacji temperatury, wentylacja nawiewno-wywiewna z rekuperatorem i nawilżaniem powietrza.

W zakresie nowoczesnego standardu znalazły się także: oświetlenie LED, systemy kontroli dostępu i monitoring CCTV, system automatyki pożarowej (SAP), system sygnalizacji pożaru (SSP) i zintegrowany system zarządzania budynkiem BMS oraz windy z nowoczesnym systemem sterowania.

Inwestycje biurowe Grupy BUMA są jednymi z najbardziej rozpoznawanych w Krakowie
Grupa BUMA Budowa L1 dopiero co dobiegła końca, ale Grupa BUMA już posiada pozwolenia na budowę kolejnych biurowców: L2 i M. W Specjalnej Strefie Ekonomicznej powstanie zatem w sumie ponad 100 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A

Nie zapomniano o uchylnych oknach i doskonałym dostępie do światła słonecznego. Co więcej, w budynku zwiększono aż o 30% ilość świeżego powietrza i zadbano o bioróżnorodność zagospodarowania terenu inwestycji. Warto podkreślić, że do budowy Dot Office L1 użyto materiałów budowlanych o niskiej emisyjności (zawartości LZO).

Obok budynku L1 znajduje się także parking rowerowy i szatnie z prysznicami dla rowerzystów. Sporym udogodnieniem jest także bliska odległość węzła komunikacji miejskiej „Czerwone Maki” z szybkim tramwajem do centrum oraz nowa droga łącząca ul. Podole z ul. Mochnaniec, którą deweloper zrealizował na własny koszt. Dodatkowym atutem jest fantastyczny widok z okien na klasztor Kamedułów na Bielanach.

Jak nowo wybudowany Dot Office L1 prezentuje się w liczbach?

Elastyczne biura na wynajem

Na terenie budynku znajdują się m.in. elastyczne biura na wynajem At Office. To nowy koncept Grupy BUMA oferujący mniejsze, w pełni wykończone i urządzone biura, na krótszy czas. At Office to biura z dostępem 24/7, ultraszybki Internet, strefy wypoczynku, sale konferencyjne, a także wiele innych udogodnień wynikających z lokalizacji w dużym kompleksie biurowym.

W zależności od potrzeb najemcy mogą wybierać spośród szerokiego wachlarza dostępnych powierzchni. Tego typu biura oferowane są już przez Inwestora nie tylko na terenie Dot Office, ale także w kompleksie biurowym Wadowicka 3 w Krakowie i Cu Office we Wrocławiu.

Inwestycje biurowe Grupy BUMA są jednymi z najbardziej rozpoznawanych w Krakowie
Grupa BUMA W ciągu ostatnich 30 lat, Grupa BUMA zbudowała kilkanaście osiedli mieszkaniowych, ponad 2200 mieszkań, 300 domów jednorodzinnych oraz obiekty biurowe o łącznej powierzchni ponad 260 tys. mkw.

L1 z certyfikatem BREEAM. Będzie WELL?
Budynek L1, podobnie jak poprzednio oddane obiekty z kompleksu Dot Office, otrzymał certyfikat BREEAM, będący dziś jedną z najczęściej stosowanych metod oceny budynków pod kątem ich ekologiczności.

Co więcej, inwestor - mając na uwadze proekologiczne trendy - zapowiedział, że dla tego budynku będzie również pozyskiwał certyfikację WELL. „The Well Building Standard to certyfikat w całości koncentrujący się na człowieku – na jego komforcie pracy, zdrowiu fizycznym i psychicznym. Łącznie do spełnienia jest 100 kryteriów podzielonych na główne koncepty: Powietrze, Woda, Odżywianie, Światło, Ruch, Komfort termiczny, Akustyka, Materiały, Umysł oraz Społeczność.

Well podkreśli wyjątkowość inwestycji oraz jej dodatkową funkcjonalność, nieocenianą przez inne systemy.
Budowa L1 dopiero co dobiegła końca, ale Grupa BUMA już posiada pozwolenia na budowę kolejnych biurowców: L2 i M. W Specjalnej Strefie Ekonomicznej powstanie zatem w sumie ponad 100 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. Autorem kolejnych projektów, niezmiennie pozostaje pracownia architektoniczna Medusa Group.

Biurowce budowane z myślą o ludziach

Na terenie Dot Office potencjalni najemcy zastaną niezwykle komfortową przestrzeń do pracy biurowej. Zastosowano tu szereg nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań, zadbano o estetykę wystroju wnętrz, przyjazne otoczenie i komfort użytkowników.

Na terenie kompleksu znajdują się również liczne udogodnienia dla najemców jak: markety spożywcze, piekarnia, paczkomat, bankomat, lunch bary, kawiarenki, salony kosmetyczne, salon fryzjerski, klub fitness, a nawet klinika medyczna. Nie zabrakło tu również przedszkola, co może okazać się zdecydowanym plusem dla pracujących rodziców. Nie sposób pominąć przyjaźnie zagospodarowanych terenów zewnętrznych, które mają zachęcać przyszłych pracowników do odpoczynku wśród zieleni.

Grupa BUMA liderem na rynku biurowym

Inwestycje biurowe Grupy BUMA są jednymi z najbardziej rozpoznawanych w Krakowie, a Grupa BUMA znajduje się w czołówce najaktywniejszych inwestorów z branży biurowej w tym rejonie.

W ciągu ostatnich 30 lat, Grupa BUMA zbudowała również kilkanaście osiedli mieszkaniowych, ponad 2200 mieszkań, 300 domów jednorodzinnych oraz obiekty biurowe o łącznej powierzchni ponad 260 tys. mkw.

Działania Grupy BUMA bezsprzecznie wpłynęły na rozwój stolicy Małopolski. Cechą charakterystyczną inwestycji Grupy BUMA są nowatorskie rozwiązania, wysokiej jakości wykończenia oraz niebanalny styl architektoniczny.

DMA

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.