Julita Januszkiewicz

Drewniane budynki mogą być naszą wizytówką, ale trzeba o nie zadbać

Drewniane budynki mogą być naszą wizytówką, ale trzeba o nie zadbać
Julita Januszkiewicz

Drewniana zabudowa to unikatowe dziedzictwo naszego miasta - uważa Dominika Modzelewska, studentka architektury na Politechnice Białostockiej. Wraz z kolegami stworzyła wystawę „Zanikający Białystok”. Są tu zdjęcia klimatycznych domów, które jeszcze istnieją w mieście. Ale jeśli nie zostaną uratowane - znikną bezpowrotnie. Plan ratunkowy zresztą jest.

Chcemy pokazać przyszłym pokoleniom jak kiedyś wyglądał Białystok. Dzisiaj te obiekty są zniszczone i zaniedbane. Większość z nich wymaga remontów - ocenia Dominika Modzelewska.

Młodzi architekci stworzyli projekt „Drewniane Miasto Białystok”. Chodzili po mieście i szukali drewnianych budynków. Robili zdjęcia, grafiki i rysunki. Dziś efekty ich pracy można obejrzeć na wystawie „Zanikający Białystok”. - Wybieraliśmy te obiekty, które urzekły nasze serca - opowiada Dominika Modzelewska.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Julita Januszkiewicz

Publikuję głównie w "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej". Dziennikarką jestem od kilkunastu lat. Śledzę to co się dzieje w gminach powiatu białostockiego. Ale interesują mnie też ciekawostki historyczne, wykopaliska archeologiczne. Lubię tematy społeczne, a od niedawna zajmuję się również edukacją. Nie boję się pisać o sprawach trudnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.