Marzena Sutryk

Drogi, ścieżki, autobusy, czyli co nam daje Unia Europejska i ZIT

Konferencja na temat programu o nazwie Zintegrowane Inwestycje Terytorialne została wczoraj zorganizowana w sali konferencyjnej w hali widowisko-sportowej Fot. Radek Koleśnik Konferencja na temat programu o nazwie Zintegrowane Inwestycje Terytorialne została wczoraj zorganizowana w sali konferencyjnej w hali widowisko-sportowej w Koszalinie
Marzena Sutryk

ZIT - za tym skrótem kryją się Zintegrowane Inwestycje Terytorialne, to program finansowany z funduszy unijnych, który wspólnie realizują samorządy.

U nas - 19 gmin z obszaru koszalińsko-kołobrzesko-białogardzkiego. Wczoraj w Koszalinie dyskutowano o tym, co się udało zrobić do tej pory i o nowej perspektywie finansowej.

- To już 5 lat minęło od uruchomienia ZIT. Do wykorzystania otrzymaliśmy 40 milionów euro - to dobre źródło finansowania lokalnych inwestycji - mówił prezydent Koszalina Piotr Jedliński (Koszalin jest liderem projektu) na spotkaniu, w którym wziął udział m. in. marszałek województwa Olgierd Geblewicz, ale też liczna grupa samorządowców z regionu oraz przedsiębiorcy. Bo trzeba wiedzieć, że ZIT to także szansa dla firm na dofinansowanie inwestycji.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.