Dubaj. Piotr Łobodziński znów zdobył drapacz chmur

Czytaj dalej
Julita Januszkiewicz

Tym razem pochodzący z Bielska Podlaskiego lekkoatleta wbiegł na 64. piętro wieżowca w Dubaju. Zajęło mu to zaledwie 8 minut.

Pokonał 1600 schodów, był najlepszy wśród 220 zawodników. Takiego ekstremalnego wyczynu dokonał Piotr Łobodziński. W sobotę wbiegł najszybciej po schodach biurowca Almas Tower w Dubaju (Arabia Saudyjska). Zajęło mu to 8 minut i 20 sekund.

- Rok wcześniej również byłem pierwszy, lecz z trochę większą przewagą nad drugim zawodnikiem. Teraz nabiegałem 8:07, czyli aż 22 sekundy wolniej niż w 2016 roku - pisze na Facebooku Piotr Łobodziński.

Ale jest bardzo zadowolony z tego rezultatu. - Jestem chory. To sobotnie bieganie do zdrowych aktywności nie należało, ale na szczęście udało się mi wygrać, pokonując czarnoskórych zawodników - mówi „Porannemu” zawodnik.

Piotr Łobodziński ma 31 lat. Biega po schodach od 2011 roku. - Wziąłem udział w zawodach, które były organizowane w wieżowcu biurowym przy rondzie ONZ w Warszawie. Zająłem wtedy czwarte miejsce - opowiada bielszczanin.

I tak złapał bakcyla. Zainteresował się tym sportem. Tak perfekcyjnie, że na świecie nie ma sobie równych. Łobodziński ma na swoim koncie sporo sukcesów. Zdobył m.in. dwa razy Puchar Świata. W 2015 roku w Doga w Katarze wywalczył mistrzostwo świata. Poza tym zajął też pierwsze miejsce w biegu na szczyt Wieży Eiffla w Paryżu. Pokonanie 1665 schodów zajęło mu 7 minut i 50 sekund.

Publikuję głównie w "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej". Dziennikarką jestem od kilkunastu lat. Śledzę to co się dzieje w gminach powiatu białostockiego. Ale interesują mnie też ciekawostki historyczne, wykopaliska archeologiczne. Lubię tematy społeczne, a od niedawna zajmuję się również edukacją. Nie boję się pisać o sprawach trudnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.