Dwaj sołtysi wyróżnieni za wieloletnią służbę na rzecz wsi

Czytaj dalej
Fot. Fot. Jakub Nowak
(jan)

Dwaj sołtysi wyróżnieni za wieloletnią służbę na rzecz wsi

(jan)

Zygmunt Sawicki, sołtys Żukowa i Marek Borkowski, sołtys Konina, otrzymali na ostatniej sesji rady wyróżnienia za swoją wieloletnią pracę.

- Aż trudno uwierzyć, że minęło już 30 lat na tym stanowisku... - wspominał w miniony piątek Zygmunt Sawicki, sołtys wsi Żuków, który z podczas sesji rady gminy, wraz innym wieloletnim włodarzem wsi, Markiem Sawickim z Konina, otrzymał z rąk przewodniczącego specjalny dyplom, w ramach podziękowania za tak długą służbę i zaangażowanie na rzecz ich małych ojczyzn.

- W imieniu rady miejskiej w Nowym Miasteczku, składam serdeczne podziękowania za zaangażowanie w sprawy rozwoju i wieloletnie pełnienie funkcji sołtysa. Życzę wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym - mówił przewodniczący Józef Werner, gratulując jednocześnie sołtysom jak długiego i pięknego stażu na stanowisku włodarza wsi.

Jako motto podziękowań dla sołtysów z Konina i Żukowa wybrano słowa Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Do życzeń dołączyła się pani burmistrz, która wyściskała włodarzy wsi. - Bardzo dziękuję za to wyróżnienie, jest dla mnie ważne - zaznaczał na koniec Z. Sawicki.

(jan)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.