Maryla Rzeszut

Dwie godziny gry słów z Tuwimem i Romą

Aktorzy grali i  śpiewali brawurowo. Zebrali gromkie brawa. Fot. Maryla Rzeszut Aktorzy grali i śpiewali brawurowo. Zebrali gromkie brawa.
Maryla Rzeszut

Nadkomplet widzów obejrzał spektakl „Tuwim dla dorosłych” Teatru Muzycznego Roma z Warszawy. Poezja wysokich lotów. Muzyka też.

Grudziądzka Wiosna Teatralna „...w duszy gra” utrzymuje wysoki poziom! Bez jednej fałszywej nuty (dosłownie i w przenośni) aktorzy zagrali „Tuwima dla dorosłych”. Trafna formuła sztuki (słuchowiska z dawnych lat) złożona z wierszy i dykteryjek, dała obraz barwnego poety, mistrza języka polskiego.

Zabrzmiały - jakże inaczej - utwory takie jak „Tomaszów” czy „Grande Valse Brillante”.

Usłyszeliśmy prawdziwe piosenki artystyczne - wzruszające, nostalgiczne a także inne - sarkastyczne, bawiące karkołomną grą słów. Na ten spektakl dla dorosłych niektórzy zabrali dzieci, ale to nie była poezja dla najmłodszych, znana z podstawówki. Może tylko „Ptasie radio” i skecze z życia przedwojennej redakcji trafiały do dzieci.

Spektakl zagrany w dużym tempie (a trwał ponad dwie godziny) zmusił widza do nadążania za aktorami, którzy sztukę mają opanowaną do perfekcji. Jest mocny tekstowo i muzycznie. Trio Jan Janga Tomaszewski, Arkadiusz Brykalski i Jacek Bończyk dali popis wokalny kończąc 1. część spektaklu porywającym tangiem. Anna Sroka-Hryń, Magdalena Piotrowska i Joanna Lewandowska głosowo też mocne, były ozdobą sztuki. I nawet nie „zgrzytała” w owej pięknej polszczyźnie piosenka „Całujcie mnie wszyscy w d...”.

Wrażenia widzów? Piotr Jaskulski:

To był dobry spektakl, inny niż wszystkie.

Anna Grabska z Chełmna: - Świetni aktorzy, Tuwim - wiadomo, ale grał tu rewelacyjny zespół muzyczny. Brawo!

Maryla Rzeszut

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.