Dworce kolejowe niedługo zostaną oddane do użytku

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Mateusz Mazur

Dworce kolejowe niedługo zostaną oddane do użytku

Mateusz Mazur

Przy stacjach na Błoniu, Bielawach i os. Leśnym trwają ostatnie prace wykończeniowe. Jednak oficjalnej daty zakończenia prac jeszcze nie ma.

Na Bielawach drogowcy zakończyli już swoje działania. Pozostało jedynie uprzątnąć cały teren po przebudowie. Niedługo roboty powinny zakończyć się na Leśnym i Błoniu.

- Do zrobienia pozostały jedynie drobne prace wykończeniowe. Potrzebne będą również nasadzenia, do których dojdzie oczywiście wiosną - informuje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Na Leśnym widać już efekty kilkutygodniowych prac. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia udało się udostępnić kierowcom przejazd ulicami Sułkowskiego i Modrzewiową. Skrzyżowanie to zostało przekształcone na mini rondo. Pasażerowie mogą także korzystać z tunelu, który prowadzi do odnowionych peronów kolejowych i przystanków autobusowych. Pozostało jedynie wyremontować punkt obsługi pasażerów.

Natomiast na Błoniu trwają końcowe prace nad odnowieniem kładki dla pieszych. Niedługo zamontowane zostaną tablice dynamicznej informacji pasażerskiej.

Nadal nieznana jest jednak oficjalna data zakończenia prac. Jak informuje strona internetowa bydgoskiego ratusza wszelkie prace mają się zakończyć w marcu.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.