Mariusz Parkitny

Dyrektorzy NFZ staną przed sądem za jazdy

Dyrektorzy NFZ staną przed sądem za jazdy
Mariusz Parkitny

Akt oskarżenia jest już gotowy. Dariusz Ruczyński i jego zastępca nie przyznają się do winy. W mediach sprawa została okrzyknięta jako NFZ-taxi.

Oskarżeni to Dariusz Ruczyński, dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie oraz jego zastępca, Tomasz Ż. Prokuratura zakończyła śledztwo w tej sprawie.

Są podejrzani o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków służbowych przez m.in. wykorzystywanie samochodów służbowych dla celów prywatnych oraz poświadczenie nieprawdy w dokumentacji związanej z użytkowaniem aut służbowych - mówiła prokurator Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.