Dyskusja i apel na sesji o drodze S 10. Dyrektor czeka na zielone światło

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Anna Stasiewicz

Dyskusja i apel na sesji o drodze S 10. Dyrektor czeka na zielone światło

Anna Stasiewicz

A w dyskusji nie udało się uniknąć politycznego wątku. - Poseł Olszewski już dawno wskazał winnego - mówił radny Marek Gralik.

Dla wyjaśnienia: obecny poseł, a poprzednio wiceminister infrastruktury jest z Platformy Obywatelskiej zaś Marek Gralik reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość.

Przypomnijmy. Niedawno unieważniono przetarg na Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe dla drogi S10 na odcinku Bydgoszcz - Toruń.

Jak tłumaczył na sesji Mirosław Jagodziński, szef bydgoskiej GDDKiA, ceny zaproponowane przez oferentów przekroczyły kwotę, jaką dyrekcja miała na realizację zadania. A było to 1,5 mln zł, kiedy oferty zaczynały się od 2 mln, niektóre zaś sięgały nawet 6 milionów. Dodał też, że za jego rządów w dyrekcji po raz pierwszy doszło do takiej sytuacji.

Rafał Bruski przekonywał, że budżet na ten cel można przecież było zwiększyć.

Marek Gralik pytał natomiast prezydenta:

- Jakie środki ustaliliście nad głowami radnych z posłem Pawłem Olszewskim? I dodał, że ten ostatni już zawyrokował, kto jest winny unieważnieniu przetargu i że jest to decyzja polityczna.

- Paweł Olszewski pytał mnie tylko, czy gdybym wiedział, że brakuje miliona złotych na dokumentację techniczną, to bym je dał.Przyszedłbym do państwa z taką prośbą - mówił do radnych prezydent.

Polityka ponownie wróciła, kiedy radni mieli głosować nad apelem do premier Beaty Szydło w sprawie budowy drogi S10. Pomysłodawcami apelu byli radni Platformy Obywatelskiej. - Skoro uważacie, że budowa S10 została przekreślona przez premier Szydło, to po co zwracacie się teraz z apelem do tej samej osoby? - pytał radny Gralik.

- Nie prosiliśmy premier Szydło, by nie budowała S10 - skomentował radny Maciej Zegarski.

Dziś podobny apel mają wystosować toruńscy radni.

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.