Dzieci listy piszą. Mikołaj je czyta i przynosi dary

Czytaj dalej
Fot. Janusz Wojtowicz
Renata Kudeł

Dzieci listy piszą. Mikołaj je czyta i przynosi dary

Renata Kudeł

W placówkach opiekuńczych święta są szczególnie trudne. Dzieci podwójnie przeżywają wtedy samotność. Akcja ma na celu podarowanie im radości.

Trwa świąteczna akcja charytatywna „Pamiętamy o Tobie - św. Mikołaj i ja” na rzecz dzieci i młodych ludzi, którzy z różnych życiowych powodów nie są na co dzień z rodzicami czy opiekunami. - Dla nich święta Bożego Narodzenia czy każde inne są szczególnie trudne - mówi Dorota Borzęda-Wilczura, dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Maluch” we Włocławku oraz prezeska stowarzyszenia „Daj Szansę”.

Pierwszy etap akcji, która w sumie potrwa do 16 bm., to pisanie listów do św. Mikołaja. Dzieci z siedmiu domów dziecka opisują w nich swoje marzenia. Listy trafiają następnie do sekretariatu „Malucha”, a stąd zabierają je ci, którzy mają ochotę te życzenia spełniać.

- Cieszymy się, że nasza akcja, nawet bez wielkiego rozgłosu medialnego, cieszy się dużym zainteresowaniem i pomocników Świętego Mikołaja nie brakuje - mówi Dorota Borzęda-Wilczura.

Akcja jest adresowana do dzieci z siedmiu domów dziecka - włocławskich oraz z Brzezia i Lubienia Kuj. - Zapowiada się, że będzie to rekordowy rok - mówi dyrektorka „Malucha”. - Poza ponad dwustoma dziećmi i młodymi ludźmi z tych siedmiu placówek opiekuńczych, chcemy podarować prezenty prawie dwustu pięćdziesięciu dzieciom niepełnosprawnym.

Wigilię dla dzieci i ich starszych kolegów zaplanowano na 18 bm. Będzie w ratuszu, w dwóch turach. Na chętnych do spełnienia dziecięcych marzeń czekają kolejne listy - wystarczy odwiedzić „Malucha” przy ul. Sielskiej 3, tel. 515 124 200.

Renata Kudeł

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.