Dzieci listy piszą. Mikołaj je czyta i przynosi dary

Czytaj dalej
Fot. Janusz Wojtowicz
Renata Kudeł

Dzieci listy piszą. Mikołaj je czyta i przynosi dary

Renata Kudeł

W placówkach opiekuńczych święta są szczególnie trudne. Dzieci podwójnie przeżywają wtedy samotność. Akcja ma na celu podarowanie im radości.

Trwa świąteczna akcja charytatywna „Pamiętamy o Tobie - św. Mikołaj i ja” na rzecz dzieci i młodych ludzi, którzy z różnych życiowych powodów nie są na co dzień z rodzicami czy opiekunami. - Dla nich święta Bożego Narodzenia czy każde inne są szczególnie trudne - mówi Dorota Borzęda-Wilczura, dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Maluch” we Włocławku oraz prezeska stowarzyszenia „Daj Szansę”.

Pierwszy etap akcji, która w sumie potrwa do 16 bm., to pisanie listów do św. Mikołaja. Dzieci z siedmiu domów dziecka opisują w nich swoje marzenia. Listy trafiają następnie do sekretariatu „Malucha”, a stąd zabierają je ci, którzy mają ochotę te życzenia spełniać.

- Cieszymy się, że nasza akcja, nawet bez wielkiego rozgłosu medialnego, cieszy się dużym zainteresowaniem i pomocników Świętego Mikołaja nie brakuje - mówi Dorota Borzęda-Wilczura.

Akcja jest adresowana do dzieci z siedmiu domów dziecka - włocławskich oraz z Brzezia i Lubienia Kuj. - Zapowiada się, że będzie to rekordowy rok - mówi dyrektorka „Malucha”. - Poza ponad dwustoma dziećmi i młodymi ludźmi z tych siedmiu placówek opiekuńczych, chcemy podarować prezenty prawie dwustu pięćdziesięciu dzieciom niepełnosprawnym.

Wigilię dla dzieci i ich starszych kolegów zaplanowano na 18 bm. Będzie w ratuszu, w dwóch turach. Na chętnych do spełnienia dziecięcych marzeń czekają kolejne listy - wystarczy odwiedzić „Malucha” przy ul. Sielskiej 3, tel. 515 124 200.

Renata Kudeł

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.