Dzień Ojca. Andrzej Konarski: Ojciec ma być obecny i gotowy na rozmowę

Czytaj dalej
Agata Sawczenko

Dzień Ojca. Andrzej Konarski: Ojciec ma być obecny i gotowy na rozmowę

Agata Sawczenko

Już Janusz Korczak mówił, że nie ma dzieci - są ludzie. Więc pamiętajmy, że jeśli dziecko płacze, to dlatego, że ma powód - mówi Andrzej Konarski, mąż i ojciec, od kilku lat prowadzi spotkania w ramach Tato Klubu.

Za kilka dni Dzień Ojca. Kiedyś niemal zupełnie pomijane święto, dziś coraz częściej obchodzone. Bo i rola ojca cały czas się zmienia...

Nie mogą wypowiadać się za wszystkich ojców. Ale w Tato Klubie bazujemy na badaniach, na współczesnej pedagogice, psychologii rozwojowej. I jednoznacznie stan wiedzy jest taki, że dziecko potrzebuje zaangażowanego ojca. I my świadomie podejmujemy to zobowiązanie i jesteśmy obecni w życiu dzieci. Być może wcześniejsze pokolenia nie miały tej świadomości, może działały trochę instynktownie, trochę na czuja. Ale świat się zmienia. Może mamy więcej czasu, więcej możliwości. Mamy też dostęp do wiedzy. I nie musimy działać po omacku. Możemy działać świadomie.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agata Sawczenko

W "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej" zajmuję się przede wszystkim szeroko pojętą ochroną zdrowia. Chętnie podejmuję też tematy społeczne i piszę o ciekawych ludziach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.