Dziesiątka Firm Roku

Czytaj dalej
Fot. 123rf

Dziesiątka Firm Roku

Poniżej przedstawiamy firmy z województwa łódzkiego, które znalazły się na liście dziesięciu najbardziej dynamicznych spółek naszego regionu.

Troska o zadowolenie Klientów ich satysfakcję jest skutecznym orężem w sytuacji zakupu, dzięki którym klient czuje się zadowolony i przy następnej okazji ponownie się do niej kieruje.

Barry Callebaut

(739 287; 111 - przychody 2015 w tys. zł; suma punktów)
Barry Callebaut jest wiodącą w świecie firmą produkującą czekoladę i kakao. Działania firmy obejmują cały proces - od pozyskiwania ziaren kakaowca, aż do wytworzenia najlepszego produktu czekoladowego. Jako firma business-to-business Barry Callebaut obsługuje cały przemysł spożywczy, zarówno producentów żywności jak i cukierników. Jedna czwarta wszystkich produktów czekoladowych na świecie ma w sobie czekoladę lub kakao wyprodukowane przez firmę Barry Callebaut.

Barry Callebaut oferuje szeroki wybór czekolad, półproduktów, nadzień czy dekoracji. W odpowiedzi na aktualne potrzeby rynku firma oferuje również czekolady bez cukru, bez laktozy lub czekolady wegańskie.

Firma jest obecna w Polsce od ponad 20 lat i stale rozszerza swoją działalność. Fabrykę Barry Callebaut uruchomiono w Łodzi już w 1995 roku, zaś w 2015 roku Barry Callebaut - także w Łodzi - otworzył swoje Centrum Usług Wspólnych, które jest integralną częścią i głównym wsparciem Grupy Barry Callebaut w takich obszarach jak: Finanse, IM/IT, Master Data, Obsługa Klienta oraz Logistyka. Polski oddział jest jednym z najszybciej rozwijających się w Grupie Barry Callebaut.

- Zaangażowanie Grupy Barry Callebaut w Polsce ma charakter długoterminowy. Fabryka w Łodzi cały czas zwiększa swoje moce produkcyjne poprzez rozbudowę zakładu i montaż nowych linii produkcyjnych. Ciągle rozwija się też Centrum Usług Wspólnych. Obecnie firma zatrudnia w Łodzi ponad 300 osób - podkreśla Piotr Trzeciak, Członek Zarządu firmy w Polsce.

Haering Polska

(520 163; 115)
Firma Haering Polska Sp. z o.o. mająca siedzibę w Piotrkowie Trybunalskim należy do grupy kapitałowej Häring, która od wielu lat jest wiodącym producentem detali precyzyjnych oraz podzespołów dla przemysłu motoryzacyjnego. Zakład w Piotrkowie Trybunalskim powstał w 2001 r., a już od 2005 r rozpoczęły się nowe inwestycje, mające na celu rozbudowę zakładu. Finałem tych wszystkich działań na rok 2017 jest powierzchnia produkcyjna zakładu 56 tys. m2 oraz 2.100 zatrudnionych pracowników.

Produkcja w Haering Polska opiera się na najnowocześniejszym parku maszynowym oraz zaawansowanej technologii, która pozwala na sprostanie najwyższych oczekiwań klientów - potentatów branży motoryzacyjnej takich jak Mercedes-Benz, Ford, BMW, Volkswagen czy Volvo. To właśnie w zakładzie w Piotrkowie produkowane są elementy m.in. systemów ABS, ESP, airbag czy układu hamulcowego, których produkcja wymaga niezwykłej precyzji. Dziennie produkowane jest przeszło 3 mln precyzyjnych części, które wysyłane są nie tylko do Europy, ale także Ameryki Południowej i Azji.

Firma Haering Polska od wielu lat aktywnie współpracuje m.in. z ŁSSE oraz Polsko-Niemiecką Izbą Handlową, a także wspomaga wiele działań charytatywnych.

Profil produkcji firmy Haering Polska wymaga od pracowników wysokich kwalifikacji zawodowych, które są wspomagane poprzez możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji w branżowych szkoleniach oraz kursach językowych. Ważnych ogniwem w tym zakresie jest sprawnie działająca akademia zawodowa kształcąca przyszłych pracowników firmy. W 2015 r. został wybudowany i zaadaptowany specjalnie na potrzeby akademii odrębny kompleks dydaktyczny wyposażony w najnowocześniejszy park maszynowy. Co rok w akademii Haering rozpoczyna kształcenie 100 nowych uczniów.

Infosys Poland

(266 933; 118)
Infosys BPO Poland jest częścią Infosys BPO, spółki Infosys Ltd - indyjskiego giganta na międzynarodowym rynku nowoczesnych usług dla biznesu oraz globalnego dostawcy zintegrowanych usług doradztwa biznesowego, technologicznego, outsourcingu i IT.

Łódzkie centrum Infosys powstało w październiku 2007 roku i aktualnie jest jednym z największych zagranicznych inwestorów w mieście oraz największą jednostką Infosys poza granicami Indii. Centrum należy do największych pracodawców w regionie łódzkim zatrudniając prawie 2000 specjalistów, świadczących usługi BPO i ITO dla klientów z 48 krajów świata w 24 różnych językach.

Główne obszary specjalizacji łódzkiego centrum to m.in.: usługi finansowo-księgowe i zakupowe, obsługa procesów logistycznych, zarządzanie bazami danych, usługi IT, zarządzanie ryzykiem, obsługa podatkowa, doradztwo strategiczne i konsulting.

Infosys BPO Poland został uhonorowany wieloma nagrodami, w tym dla najlepszego pracodawcy, będąc docenianym zarówno przez specjalistów, jak i dopiero wkraczających na swoją ścieżkę kariery studentów i absolwentów.

Semper Trans Bełchatów

(522 422; 128)
Sempertrans Bełchatów jest częścią holdingu Semperit AG, z siedzibą w Austrii, który produkuje i sprzedaje wyroby z gumy dla sektora medycznego i przemysłowego. W Rogowcu pod Bełchatowem Sempertrans zatrudnia 350 pracowników plus dodatkowo setkę w spółce córce Stolin, produkującej linki stalowe. To największy producent taśm przenośnikowych w Polsce i jeden z największych w Europie. Produkowane w Rogowcu taśmy przenośnikowe znajdują zastosowanie w kopalniach, cementowniach, czy hutach.

Voith Turbo

(219 304; 141)
Siedziba firmy założonej w 1993 r. mieści się w Majkowie Dużym k. Piotrkowa Trybunalskiego. Działalność firmy koncentruje się na sprzedaży i serwisowaniu hydrodynamicznych układów napędowych, spółka dostarcza także oryginalne części zamienne. Zapewnia kompleksowe wsparcie podczas całego okresu eksploatacji pełnej gamy urządzeń firmy Voith - od przekładni autobusowych przez kompletne układy napędowe dla kolei, górnicze sprzęgła rozruchowe, hydrodynamiczne sprzęgła regulowane, przekładnie zębate i sprzęgła przeciążeniowe po wały Cardana.

Transfer Multisort Elektronik

(3 737 458; 142)
TME jest firmą rodzinną istniejącą od 1990 r. W 1997 r. wybudowano obecną siedzibę firmy, czyli nowoczesne centrum logistyczne z magazynem, który od tamtego czasu kilkakrotnie się powiększył. Obecnie TME jest jednym z największych globalnych dystrybutorów komponentów elektronicznych, elektrotechnicznych, wyposażenia warsztatowego oraz automatyki przemysłowej. Firma zatrudnia ponad 560 osób w centrali w Polsce i spółkach zależnych w innych krajach. Obsługuje kilkadziesiąt tysięcy firm w ponad 13o krajach i wysyła kilka tysięcy paczek dziennie.

Medana Pharma

(250 742; 144)
Spółka Medana Pharma SA w Sieradzu - od 2005 r. wchodząca w skład Grupy Polpharma - jest jednym z liderów w produkcji leków pediatrycznych, preparatów witaminowych i suplementów diety.

Firma świadczy szeroki zakres usług w dziedzinie produkcji kontraktowej. Możliwości produkcyjne Medany wynoszą 600 mln kapsułek żelatynowych miękkich, ponad 800 mln tabletek zwykłych i powlekanych, 25 mln opakowań form płynnych o różnych pojemnościach oraz 7,5 mln tubek żeli. Spółka posiada doskonale zorganizowany i wyposażony dział badań i rozwoju zatrudniający najwyższej klasy specjalistów, działający także na rzecz klientów zewnętrznych.

Albea Poland

(294 390; 147)
Albea Poland jest krajowym liderem w produkcji opakowań tubowych z tworzyw sztucznych. Firma działa w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Odbiorcami opakowań wytwarzanych w firmie są przemysły: kosmetyczny, farmaceutyczny, spożywczy i chemii gospodarczej.

Sirmax Polska

(206 804; 153)
Firma jest częścią włoskiej Grupy Sirmax produkującej materiały termoplastyczne oraz dystrybuującej komponenty chemiczne. Grupa działa w Europie i Ameryce Południowej. Sirmax Polska jest producentem compoundów, czyli mieszanek polipropylenowych oraz tworzyw konstrukcyjnych.

Spółka jest dostawcą granulatu plastikowego dla największych producentów sprzętu AGD w Polsce i za granicą, takich jak Indesit, Whirpool i BSH, dla branży motoryzacyjnej oraz przemysłu meblowego. Sirmax Polska działa w kutnowskiej podstrefie ŁSSE.

Borg Automotive

(284 726; 162)
Firma z główną siedzibą w Danii jest jednym z europejskich liderów na rynku części regenerowanych oraz producentów klocków i okładzin hamulcowych. W 1991 r. firma otworzyła w podłódzkim Łasku swoją pierwszą fabrykę w Polsce. Pięć lat później, po zwiększeniu możliwości produkcyjnych polskiego zakładu i zmianie jego lokalizacji na Zduńską Wolę, cała produkcja została przeniesiona z Danii do Polski.

W Zduńskiej Woli są regenerowane rozruszniki, alternatory, sprężarki w układach klimatyzacji samochodowej oraz zaciski hamulcowe.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.