Anna Klaman

Dziś bez znajomości informatyki są małe szanse na karierę

Do biblioteki zapraszane są nie tylko małe dzieci, ale i dojrzała już młodzież. Dyskutowano o internecie, który ułatwia edukację. Fot. nadesłane Do biblioteki zapraszane są nie tylko małe dzieci, ale i dojrzała już młodzież. Dyskutowano o internecie, który ułatwia edukację.
Anna Klaman

Gimnazjaliści wzięli udział w zajęciach, które mają ich zachęcić do rozwoju zawodowego w branży ICT - technik informacyjnych i komunikacyjnych.

Właśnie na te zawody przewiduje się wysokie zapotrzebowanie na rynku pracy. Biblioteka wychodzi młodym naprzeciw i zaprosiła ich na specjalne zajęcia. Młodzież nauczyła się kojarzyć swoje zasoby osobiste z konkretnymi zawodami i dowiedziała, jak wykorzystywać internet przy wyborze szkoły, poszukiwaniu stażu, stypendium czy pracy.

Z kolei uczniowie klas młodszych wzięli udział w zajęciach mających na celu przekonanie ich, że czas spędzony przy komputerze można wykorzystać w sposób ciekawy i rozwijający. Mieli oni okazję zapoznać się z dostępną w bibliotece platformą „Fun English”, czyli kursem opartym o metodę „Immersion”, która polega na zanurzeniu dziecka w języku angielskim. Podczas spotkań uczestnicy poznali także podstawy kodowania. Było to możliwe dzięki robotom FINCH oraz programowi Scratch - edukacyjnemu językowi obiektowemu.

Obecnie w internecie odnaleźć można wiele gier uczących programowania, a to stanowi idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym, gdyż nauka kodowania ma na celu rozwijanie u dzieci kompetencji miękkich, takich jak nauka logicznego myślenia i umiejętność pracy w zespole.

- Dzięki takim zajęciom biblioteka coraz częściej zaczyna być postrzegana jako nowoczesne miejsce, które pomaga w zdobywaniu umiejętności cyfrowych dziś niezbędnych - mówią w bibliotece.

Anna Klaman

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.