Jolanta Zielazna

Dziś biblioteki zaczynają swe święto

Dziś biblioteki zaczynają swe święto Fot. Karolina Misztal
Jolanta Zielazna

Zaczyna się tradycyjny Tydzień Bibliotek. W tym roku bibliotek wojewódzka i miejska w Bydgoszczy zaplanowała imprezy nawet na dwa tygodnie.

Z bogatego programu każdy coś dla siebie znajdzie, bo będą spotkania, koncerty i seanse filmowe.

Placówki zmieniają swe oblicze. Są nie tylko miejscem wypożyczania książek. Stają się mediatekami, centrami informacji, oferują imprezy edukacyjno-kulturalne.

„Tydzień” zaczyna się dziś spotkaniem z DJ Viką, czyli Wirginią Szmit, która od kilku lat prowadzi międzypokoleniowe imprezy. Z wykształcenia pedagog, wiek (70+) jej nie przeszkadza, by ciągle aktywnie działać. Początek godz. 18, sala wykładowa.

Jutro (godz. 17) trening pilates, w czwartek na strychu - koncert Baza, a wcześniej tego dnia Targowisko Kultury.

W sobotę 14 maja odbędzie się spotkanie z Adamem Wajrakiem, dziennikarzem, autorem artykułów i książek przyrodniczych, a 17 maja - z Robertem Janowskim - piosenkarzem, dziennikarzem i prezenterem. Zainteresowani starymi drukami powinni zapamiętać, że od 16 do 20 maja w Bibliotece Bernardynów czynna będzie wystawa „Biblia na przestrzeni wieków. Najcenniejsze wydania Pisma Świętego w zbiorze Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy”.

Kulminacją będzie Noc w bibliotece 21 maja.

Imprezy odbywają się w WiMBP im dra Witolda Bełzy przy Starym Rynku.

Jolanta Zielazna

Emerytury, renty, problemy osób z niepełnosprawnościami - to moja zawodowa codzienność od wielu, wielu lat. Ale pokazuję też ciekawych, aktywnych seniorów, od których niejeden młody może uczyć się, jak zachować pogodę ducha. Interesuje mnie historia Bydgoszczy i okolic, szczególnie okres 20-lecia międzywojennego. Losy niektórych jej mieszkańców bywają niesamowite. Trafiają mi się czasami takie perełki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.