Dziś największe emocje tygodnia, nie najwyższy wyrok i najbardziej stylowe pompy [KRONIKA TORUŃSKA]

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Ryszard Warta

Dziś największe emocje tygodnia, nie najwyższy wyrok i najbardziej stylowe pompy [KRONIKA TORUŃSKA]

Ryszard Warta

Sport to zdrowie i rzeczywiście trzeba mieć zdrowie, żeby psychicznie wytrzymać cokilkudniowe horrory, jakie swym fanom fundują dzielni a waleczni panowie z Polskiego Cukru w swych zmaganiach o ekstraligowe złoto.

Najciężej- jak dotąd - było w czwartek, we Włocławku, gdy Twarde Pierniki w ostatnich chwilach przegrywały kilkoma punktami, by tuż przed końcem, po fenomenalnym rzucie Aarona Cela wygrać. Kapelusze z głów i szacunek - wobec umiejętności koszykarzy, ale i wobec nerwowej wytrzymałości kibiców. A ta się jeszcze przyda. Kolejne finałowe nerwy już w niedzielę.

W kręgu emocji pozostając, tyle że nie sportowych, ale kryminalno-literackich, przypomnieć wypada sukces naszego byłego redakcyjnego kolegi Roberta Małeckiego, który za powieść „Skaza” zdobył nagrodę Wielkiego Kalibru 2019, czyli najbardziej dziś prestiżową nagrodę literacką w pełnej konkurencji branży powieści kryminalnej. A i to warto dodać, że prof. Zbigniew Mikołejko w laudacji mówił, że decyzja jury była „mocno jednoznaczna”. Gratulujemy i prosimy o jeszcze.

Zostawmy literacką fikcję na rzecz rzeczywistych - niestety - dramatów: głośno w tym tygodniu było o wyroku na Filipie K., kierowcy BMW, który pod koniec zeszłego roku zabił dwie kobiety, matkę z córką, przechodzące prawidłowo przez pasy na Grudziądzkiej, koło Auchan. Jak ustalił sąd, jechał szybko, grubo ponad dozwoloną tam „pięćdziesiątkę” i niebezpiecznie. Zresztą za niebezpieczną jazdę był już wielokrotnie karany.

Pozostało jeszcze 42% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ryszard Warta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.