Dziś rozpoczyna się maturalny maraton. Co trzeba wiedzieć?

Czytaj dalej
Bartosz Wojsa

Dziś rozpoczyna się maturalny maraton. Co trzeba wiedzieć?

Bartosz Wojsa

Czy na salę egzaminacyjną można wnieść jedzenie lub picie? Co zrobić z telefonem komórkowym? A linijka lub kalkulator - czy można z tymi rzeczami wejść? Dzisiaj rozpoczynają się egzaminy maturalne, które potrwają - łącznie z przedmiotami dodatkowymi - do 23 maja. Oto co każdy maturzysta powinien o nich wiedzieć.

W związku z trwającym do niedawna ogólnopolskim strajkiem nauczycieli, do samego końca nie było pewności, czy we wszystkich szkołach - także w województwie śląskim - zostaną podjęte uchwały, umożliwiające maturzystom przystąpienie do najważniejszych egzaminów w ich życiu. Strajk został zawieszony 27 kwietnia, ale w niektórych szkołach rady pedagogiczne i tak się nie zebrały.

W Śląskiem oceny klasyfikacyjne dla uczniów zostały ustalone, jak podaje Śląskie Kuratorium Oświaty, w 96 proc. placówek. Co z pozostałymi?

- W tych nielicznych szkołach, w których rady pedagogiczne nie podjęły uchwał, o klasyfikacji rozstrzygnęli dyrektorzy, wykorzystując uchwalony 25 kwietnia art. 73 a ustawy Prawo oświatowe - mówi Anna Kij, rzecznik Kuratorium Oświaty w Katowicach. W skrócie oznacza to tyle: egzaminy maturalne odbędą się we wszystkich szkołach w woj. śląskim. Jeśli w komisjach pojawią się problemy ze skompletowaniem osób nadzorujących przebieg testów, dyrektorzy będą mogli skorzystać z pomocy 1200 osób, które zgłosiły się do kuratorium. - Nie powinno być jednak takiej konieczności - zapewniają w KO.

Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartosz Wojsa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.