Dziwny koniec nauki w szkole - kalendarz nowego roku szkolnego

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Justyna Wojciechowska-Narloch

Dziwny koniec nauki w szkole - kalendarz nowego roku szkolnego

Justyna Wojciechowska-Narloch

21 czerwca 2019 roku uczniowie usłyszą ostatni dzwonek i rozpoczną wakacje. To zaskoczenie, bo spodziewano się, że rok szkolny może zakończyć się już w środę 19 czerwca.

W przyszłorocznym kalendarzu czerwiec objawia się bardzo ciekawie. Zgodnie z rozporządzeniem MEN, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach kończą się w najbliższy piątek po dniu 20 czerwca. W roku 2019 20 czerwca to jednocześnie Boże Ciało.

Jeszcze niedawno wiele wskazywało na to, że rok szkolny może zakończyć się w środę 19 czerwca. Tak samo było w roku szkolnym 2010/2011, który zakończył się w środę 22 czerwca, ze względu na święto Bożego Ciała w dniu 23 czerwca.

Dziś już wiemy, że MEN zdecydowało inaczej. Ostatni tydzień nauki będzie krótszy niż inne ze względu na Boże Ciało. Uczniowie pojawią się w placówkach w poniedziałek, wtorek i środę, z przerwą na czwartkowe święto. Dzień później znów przyjdą, by odebrać świadectwa.

Patriotyczne postawy

Wróćmy jednak do początku roku szkolnego 2018/2019. Ten dla dzieci i młodzieży ze wszystkich typów szkół wystartuje w poniedziałek, 3 września. Pierwszy miesiąc nauki upłynie im bez fajerwerków.

W październiku nie będzie lepiej. 14 dzień tego miesiąca obchodzony jako Święto Edukacji Narodowej w kalendarzu przypada w niedzielę. Nie będzie więc żadnych korzyści z tego, że jest on wolny od zajęć dydaktycznych.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Wojciechowska-Narloch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.