Bartosz Wojsa

Elektryczne samochody wyjadą na nasze ulice. Są już 23 stacje ładowania

Ze stacji ładowania, które rozlokowano tak, by swobodnie poruszać się po mieście, można korzystać za darmo Fot. BW Ze stacji ładowania, które rozlokowano tak, by swobodnie poruszać się po mieście, można korzystać za darmo
Bartosz Wojsa

Tauron oraz ING Bank Śląski uruchomiły z okazji szczytu klimatycznego w Katowicach pilotażowy program car-sharingu z wykorzystaniem pojazdów elektrycznych. Tym samym w mieście pojawiły się 23 stacje ładowania i 20 samochodów elektrycznych czterech marek. Co więcej, marka GreenGoo we współpracy z Uniwersytetem Śląskim uruchamia w naszym województwie sieć wypożyczalni samochodów elektrycznych.

Tauron wraz z ING Bankiem Śląskim rozpoczął swój pilotażowy program car-sharingu, dotyczący pojazdów elektrycznych - w ramach szczytu klimatycznego COP24, który rozpocznie się w Katowicach 2 grudnia i potrwa do 14 grudnia. Założenie jest takie, by z samochodów elektrycznych mogli korzystać zarówno mieszkańcy, jak i wyjątkowi goście, którzy przylecą do Katowic.

Sieć terminali do ładowania samochodów elektrycznych składa się z czterech szybkich stacji ładowania (DC) oraz 19 przyspieszonego ładowania (AC). Stacje rozlokowano na terenie całego miasta w taki sposób, by można było swobodnie poruszać się po nim samochodem elektrycznym. - Uruchomiony przez nas program to pierwszy krok ku budowie miasta przyszłości. Rozwiązania z obszaru smart city, które tworzymy w spółce Tauron Dystrybucja Serwis, powinny ułatwić życie w mieście - mówi Michał Koszałka, prezes Tauron Dystrybucja Serwis i Magenta Grupa Tauron.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartosz Wojsa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.