Elf odebrał listy od uczniów. Reszta należy teraz do nas

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter

Elf odebrał listy od uczniów. Reszta należy teraz do nas

Każdy z nas może zostać Mikołajem i sprawić radość dzieciom. Wystarczy „zamienić” list z prośbami w świąteczną paczkę.

- Przekonajcie się, jak miło jest być świętym Mikołajem - zachęcają organizatorzy nowej fajnej akcji w Chojnicach „Święty Mikołaju, podaj dalej”.

Wczoraj dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych przecierały oczy ze zdziwienia, a nosy miały przyklejone do szyb w klasach. Na podwórko przyjechał bowiem Elf na „reniferokoniu”. Odebrał od dzieci ich świąteczne listy do Mikołaja.

- Jestem pomocnikiem Mikołaja, bowiem on sam nie zdąży pojechać do wszystkich dzieci na całym świecie - zdradził Elf.

Napisały o marzeniach

Dzieci oddały Elfowi listy, w których wcześniej napisały swoje świąteczne marzenia. Listy trafiły wczoraj do Promocji Regionu Chojnickiego.

Już dziś każdy z nas może zostać Mikołajem. Jak? Akcja zaproponowana przez pomocników Mikołaja - Joannę Warczak, Małgorzatę Kaczmarek, Marka Szanka i Romana Guzelaka polega właśnie na tym, że można spełnić te życzenia uczniów Zespołu Szkół Specjalnych.

Wystarczy przyjść od dziś do Promocji Regionu Chojnickiego przy Starym Rynku odebrać jeden z listów i do 18 grudnia spełnić życzenia dzieci i w zamian przynieść paczkę z wymarzonymi prezentami.

Można razem

- Zachęcamy do tego, aby podjąć się wspólnego dzieła i do jednego prezentu zaangażować kilku członków rodziny lub koleżanki i kolegów z zakładu pracy. Darczyńcy mogą zostać anonimowi, ale nie muszą i miło będzie dzieciom i rodzicom wiedzieć, kto ich obdarował - zachęcają pomysłodawcy akcji. I dodają: - Atmosferę Bożego Narodzenia budują gesty ludzkiej dobroci. Każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę.

Prezent od „Pomorskiej”

Dziś do Promocji Regionu Chojnickiego podjedziemy również my i zabierzemy jeden z listów. Spełnimy marzenia jednego z uczniów, do czego i was zachęcamy. Warto pomagać sobie przez cały rok, ale w święta tym bardziej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.