Andrzej Matys

Emerytury w Podlaskiem ciągle jedne z najniższych w Polsce

Emerytury w Podlaskiem ciągle jedne z najniższych w Polsce Fot. 123rf
Andrzej Matys

W Polsce przybywa emerytów. Rośnie również wysokość świadczeń, które są pobierane. Emerytów jest coraz więcej, a świadczenia coraz wyższe. Ile wynosi przeciętna emerytura - podaje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Statystyki nie pozostawiają złudzeń, społeczeństwo starzeje się coraz bardziej. Emerytów jest coraz więcej, a ZUS wypłaca coraz wyższe świadczenia. W I kwartale 2019 roku przeciętna świadczenie, którą otrzymał statystyczny emerytowany Podlasianin, wyniosła 2083 zł, czyli o 400 zł więcej niż świadczenia wypłacane w tym samym okresie rencistom niezdolnym do pracy.

- Przeciętne świadczenie w naszym regionie wzrosło o ponad 60 zł, w całym kraju – o 77 zł. Niższe niż w Podlaskiem emerytury pobierane są jedynie na Podkarpaciu i w woj. świętokrzyskim. Ale i tam wzrost świadczeń przez rok sięgał około 70 zł. Gdzie można spotkać najbogatszych seniorów? Na Śląsku - tu emeryt dostaje średnio 2800 zł, a świadczenie wzrosło o 90 zł - informuje Katarzyna Krupicka, regionalna rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Matys

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.