Materiał informacyjny Enea Elektrownia Połaniec Spólka Akcyjna

Enea Elektrownia Połaniec – stawiamy na zrównoważony rozwój

Enea Elektrownia Połaniec – stawiamy na zrównoważony rozwój
Materiał informacyjny Enea Elektrownia Połaniec Spólka Akcyjna

Enea Elektrownia Połaniec korzysta z najnowszych osiągnięć naukowo-technicznych, nie zapominając przy tym o zasadach, wartościach i celach, które gwarantują zrównoważony rozwój. Integralną częścią działalności spółki jest nieustanna dbałość o środowisko naturalne, przy zachowaniu równowagi między potrzebami technicznymi a ekologią. Zgodnie ze Strategią Rozwoju Grupy Enea, systematycznie wprowadzane są tu liczne rozwiązania, które ograniczają zużycie paliw i minimalizują oddziaływanie na środowisko, czego przykładem jest niedawno zakończony projekt Feniks.

Elektrownia Połaniec dywersyfikuje potencjał produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Posiada, jeden z największych na świecie bloków o mocy 225 MW wykorzystujących do produkcji energii elektrycznej w 100% biomasę. Dzięki temu jest jednym z czołowych producentów „zielonej energii” z biomasy w Polsce.

Firma ma również w planach budowę farm fotowoltaicznych. W tym zakresie, podpisała listy intencyjne z gminą Osiek, z gminą Staszów, gminą Borowa a także z Grupą Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol”.

Obecnie w Elektrowni Połaniec prowadzone są modernizacje elektrofiltrów oraz Instalacji Odsiarczania Spalin, które z jednej strony zapewnią elektrowni dostosowanie bloków energetycznych do unijnych wymagań, z drugiej strony przyniosą zaplanowany efekt ekologiczny.

Mocną stroną Enei Elektrowni Połaniec są projekty, które wpisują się w działania społecznej odpowiedzialności biznesu. Wśród nich dominują te związane z bezpieczeństwem, zdrowiem i rozwojem Grupy Enea, a także z edukacją ekologiczną. Firma cały czas dba o świetne relacje społeczne i integruje się z lokalną społecznością.

Enea Elektrownia Połaniec stale dostosowuje się do otoczenia rynkowego, będąc aktywnym uczestnikiem pozytywnych zmian w polskiej gospodarce.

Jesteśmy na etapie dużych zmian w energetyce, które wpływają na cały system energetyczny. Działania Enei Elektrowni Połaniec ukierunkowane są na zrównoważony i odpowiedzialny rozwój odnawialnych źródeł energii.

Materiał informacyjny Enea Elektrownia Połaniec Spólka Akcyjna

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.