Europoseł za Tuska?

Czytaj dalej
Fot. Polskapress
Mirek Malinowski

Europoseł za Tuska?

Mirek Malinowski

Jacek Saryusz-Wolski, poseł do Parlamentu Europejskiego wybrany w województwie łódzkim z list Platformy Obywatelskiej miałby być kandydatem polskiego rządu na stanowisko przewodniczącego Rady Europy, które obecnie zajmuje Donald Tusk.

Informację taką podał kilka dni temu brytyjski dziennik „Financial Times”. Oficjalnie nie potwierdza tego (ale i nie zaprzecza temu) nikt z polskiego rządu, a sam Saryusz-Wolski nie odbiera telefonów i nie komentuje sprawy, choć przewodniczący PO Grzegorz Sche-tyna domaga się od niego zdementowania tej informacji. Decyzja o tym, kto dalej będzie szefem Rady Europy, ma zapaść 9 marca. Według komentatorów Saryusz-Wolski nie ma szans na objęcie stanowiska po Tusku, ale jego „transfer polityczny” z PO do PiS lub Polski Razem Jarosława Gowina ma przynieść mu tekę ministra spraw zagranicznych po odwołaniu Witolda Waszczykowskiego, albo stanowisko unijnego komisarza w 2019 r. ze wskazania rządu PiS, co byłoby zwieńczeniem jego politycznej kariery.

Saryusz-Wolski ma majątek warty ponad 2,6 mln zł. Jego oszczędności to: 80 tys. zł, 120 tys. euro i papiery wartościowe na kwotę 689 tys. zł. Ma też 183-metrowy dom (700 tys. zł), ponad stumetrowe mieszkanie (300 tys. zł), 5,6 ha gruntów rolnych (350 tys. zł).

Mirek Malinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.