Piotr Guzik

E-zwolnienia lekarskie. Porozumienie Zielonogórskie: Przychodnie zgłaszają problemy. ZUS: Nie ma problemów

E-zwolnienia lekarskie. Porozumienie Zielonogórskie: Przychodnie zgłaszają problemy. ZUS: Nie ma problemów
Piotr Guzik

Od 1 grudnia lekarze są zobowiązani, aby zwolnienia L4 wystawiać w formie elektronicznej. Opolski oddział Porozumienia Zielonogórskiego informuje, że problemy z systemem e-zwolnień odnotowano m.in. w Zdzieszowicach, Ozimku i Otmuchowie. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Opolu odpiera, że nie odnotował zgłoszeń o wadliwym działaniu systemu.

Konieczność wystawiania e-zwolnień obowiązuje od soboty 1 grudnia. W poniedziałek 3 grudnia odnotowano duży wzrost w ilości zwolnień. Jak wynika z danych ZUS, w sobotę i w niedzielę takich zwolnień w całej Polsce wystawiono 10700, natomiast do godziny 13.40 w poniedziałek ich liczba wzrosła do blisko 87 tysięcy.

- Do opolskich placówek ZUS nie wpłynęło dzisiaj żadne papierowe zwolnienie lekarskie wystawione po 1 grudnia 2018 r. Nie mamy jeszcze dokładnych danych o ilości e-zwolnień w regionie - mówi Sebastian Szczurek, rzecznik opolskiego oddziału ZUS.

Sebastian Szczurek zaznacza, że do ZUS nie wpłynął żaden sygnał, iż system do wystawiania e-zwolnień nie działa.

Co innego słyszymy w opolskim oddziale Porozumienia Zielonogórskiego.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Guzik

Opolanin z urodzenia. Stara się, by mieszkańcy byli na bieżąco z tym, jak zmienia się Opole. Za pomocą zdjęć i filmów dokumentuje jego metamorfozy, które w codziennym zabieganiu mogą umykać. Zagląda tam, gdzie nie każdy może bądź chce wejść - na place budowy i do niszczejących konstrukcji. Opisuje działania i plany władz, jak i reakcje mieszkańców na ich poczynania. Śledzi działalność lokalnych polityków i pisze o tym, o czym niekoniecznie chcą mówić otwarcie, a co pozwala lepiej zrozumieć otaczającą rzeczywistość.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.