Fabian Drzyzga może odlecieć z Asseco Resovii

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Marek Bluj

Fabian Drzyzga może odlecieć z Asseco Resovii

Marek Bluj

Rewolucji kadrowej w Asseco Resovii ciąg dalszy. Kolejnym zawodnikiem, który opuści czwarty zespół PlusLigi będzie reprezentacyjny rozgrywający Fabian Drzyzga.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy może on zagrać razem z Dawidem Konarskim, najlepszym atakującym Zaksy Kedzierzyn-Koźle i naszej ekstraklasy w czwartej drużynie ligi tureckiej tureckiego Ziraacie Bankasi Ankara.

„Fabio”, którego agentem jest Georges Matijasevic, a więc ten sam z którym związany jest Konarski, miał otrzymać ofertę znad Bosforu. Czy obie strony dojdą do porozumienia , czy Drzyzga będzie dyrygował innym zespołem wyjaśni się niebawem.

Drzyzga to kolejny siatkarz Asseco Resovii, który żegna się z Rzeszowem. Wcześniej zrobili to Piotr Nowakowski (Lotos Trefl Gdańsk), Gavin Schmitt (Toray Arrows, Japonia), Frederic Winters (szuka klubu), Thomas Jaeschke (wykupił kontrakt i przeniósł się do Calzedonii Werona), Damian Wojtaszek (ONICO Warszawa), Marko Ivović (Funvic Taubate, Brazylia).

Kontrakt z rzeszowskim klubem podpisał atakujący Jakub Jarosz (El Jaish, Katar), z wypożyczenia do Cerradu Czarnych Radom) powrócił rozgrywający Michał Kędzierski; umowy przedłużyli przyjmujący Thibault Rossard i John Gordon Perrin, środkowy Marcin Możdżonek i atakujący Jochen Schoeps.

Ważne umowy mają libero Mateusz Masłowski, środkowi: Bartłomiej Lemański i Dawid Dryja, oraz przyjmujący Dominik Depowski, który sezon spędził na wypożyczeniu w Espadonie Szczecin.

W miniony piątek szefowie Asseco Resovii poinformowali o podpisaniu dwuletniego kontraktu z libero Pawłem Ruskiem, który ostatnie dwa sezony spędził w Cuprum Lubin. Zastąpi Damiana Wojtaszka. Z wypożyczenia do Espadonu wraca Łukasz Perłowski, który formalnie już uzupełnił skład środkowych, resoviacy znów mają czterech graczy na tej pozycji.

Dwoma największymi niewiadomymi są: kto obok Michała Kędzierskiego będzie drugim rozgrywającym i kto wzmocni przyjęcie. Podobno wciąż w grze pozostaje Lukas Tichacek, ale pod warunkiem, że będzie on dysponował w sezonie polską licencją, czyli będzie mógł grać, jako Polak. Wtajemniczeni twierdzą, że w związku z oczekiwaną we wrześniu br. zmianą przepisów przez FIVB, będzie to bardziej możliwe. Zagraniczny partner Kędzierskiego spowodowałby problemy na innych pozycjach.

Spore zainteresowanie kibiców wzbudza odpowiedź na pytanie, kto po odejściu do ligi brazylijskiej Marko Ivovicia wzmocni tę newralgiczną pozycję. Ostatnio sporo się mówiło i pisało oraz nadal pisze o prawdopodobnym przyjściu do rzeszowskiej drużyny słoweńskiego siatkarza, reprezentanta kraju, występującego we włoskiej Cucine Lube Civitanova Klemena Čebulja. Z naszych informacji wynika, że na tapecie jest już nowy kandydat z innej części Europy.

Asseco Resovia nie podała jeszcze nazwiska szkoleniowca, który zajmie miejsce Andrzeja Kowala, ale wiadomo, że będzie to Włoch Roberto Serniotti (obecnie Berlin RV). Nowy trener ma zameldować się w Rzeszowie w drugiej połowie maja, aby wybrać sobie locum.

Marek Bluj

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.