Marta Dudka

Ferie z tańcami, grami, warsztatami i na sportowo. Wszystko za darmo w Wilkanowie

Marta Dudka

O feriach zimowych w sali wiejskiej rozmawiamy z Pawłem Kierzkiem, sołtysem Wilkanowa w gminie Świdnica. - Zapraszam, nie będziecie się nudzić!

Ferie zimowe zaczynają się już w poniedziałek...
A ja zapraszam wszystkie chętne dzieci do sali wiejskiej. Nie ma nic gorszego niż nuda podczas wolnego. Stowarzyszenie Razem dla Wilkanowa oraz rada sołecka organizują zajęcia po raz pierwszy.

Każdy może przyjść?
Pewnie! Zapisy już ruszyły, chętnych nie brakuje, a miejsc tylko 20. Dzieci będą mogły przyjść do sali w pierwszy tydzień ferii, od poniedziałku do piątku, od 10.00 do 14.00. Planuję warsztaty i atrakcje dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat.

A coś pan zdradzi?
Będą zajęcia taneczne. Przyjedzie do nas animatorka i tancerka, która pokaże dzieciom podstawowe kroki. Jak zatańczyć cza-czę albo poloneza. Może nawet pokaże kawałek tańca nowoczesnego. Wszystko zależy od tego, jak będą bawiły się dzieci i jaka grupa przyjdzie. Będzie dzień z grami planszowymi, np. z chińczykiem. Chcę pokazać dzieciom stare gry, w które ja sam kiedyś grałem. Zaprosiłem też naszą lokalną wilkanowską artystkę, która poprowadzi zajęcia plastyczne. Podopieczni będą mogli wykazać się kreatywnością i pomysłowością. Zdradzę tylko, że będziemy coś malować i będzie to można później zabrać do domu. Planujemy dzień na sportowo. Ciekawe, czy śnieg się utrzyma do przyszłego tygodnia? Ale byłaby frajda na sankach! Chciałbym też zabrać dzieci na wycieczkę na górkę wilkanowską pod Wieżę Bismarcka. A jeśli śnieg stopnieje i będzie plucha, to będziemy się bawić w sali. Zrobimy taki miniturniej sportowy. Ustawimy bramki, będziemy strzelać gole, rzucać piłeczką do celu. A innego dnia, myślę, że puszczę dzieciom bajki.

Da sobie pan radę z 20 dzieci?
Myślę że tak. Poza tym będzie z nami zawsze jakiś animator lub instruktor, a jedna mama już mówiła, że chętnie przyjdzie i pomoże przy opiece. To pierwsze takie nasze zajęcia typowo dla dzieci, więc wszystkiego będziemy się uczyć na bieżąco.
Jak można się zapisać i ile to będzie kosztowało?
Zapisy są u mnie, potrwają do niedzieli. Można dzwonić pod numer tel. 695 826 354. A zajęcia są całkowicie darmowe, rodzic nic nie płaci.

Dziękuję za rozmowę

Już w sobotę: w „Tygodniku Zielonogórskim” przeczytasz o zajęciach organizowanych na ferie w Zielonej Górze, powiatach zielonogórskim i świebodzińskim, a w „Tygodniku Gubin Krosno Odrz.” - w pow. krośnieńskim.

Marta Dudka

Opiekuję się terenem gminy Świdnica, Nowogród Bobrz. i Czerwieńsk oraz terenem byłej gminy Zielona Góra.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.