Andrzej Zdanowicz

Film "Sara". Amerykanie będą kręcić film w okolicach Ryboł i wsi Pawły

Film "Sara". Amerykanie będą kręcić film w okolicach Ryboł i wsi Pawły Fot. Andrzej Zdanowicz
Andrzej Zdanowicz

Scenerię robi firma, która pracowała m.in. przy„Liście Schindlera” czy „Pianiście”.

W okolicach Ryboł i wsi Pawły rozegra się akcja filmu „Sara,” opowiadającego o losach ukraińskiej Żydówki, która próbuje uciec od okrucieństw II wojny światowej.

Właśnie w tym miejscu przez ostatnie półtora miesiąca powstawało typowe podlaskie gospodarstwo z tego okresu. To właśnie w nim rozgrywać się będzie akcja tej amerykańskiej produkcji.

Całe przedsięwzięcie owiane jest tajemnicą.

- Niestety na tym etapie nie możemy udzielać informacji o szczegółach produkcji - mówi nam Natalia Kusiak, przedstawicielka producenta filmu.

Nie chciała nam nawet zdradzić, kto jest producentem filmu, ani kto w nim wystąpi.

Po wybudowanej już scenerii widać jednak, ze z pewnością nie jest to produkcja niskobudżetowa. Wiejska chata, stodoła, i budynki gospodarcze nie są atrapami. Zostały wybudowane od podstaw w szczerym polu. W krytej gontem chacie jest pełne wyposażenie, maszyna do szycia, ikony na ścianach. Nawet piec, w którym można palić i wypiekać chleb. Chata jest większa niż przeciętne domy w czasie wojny, ale to tylko dlatego, że oprócz bohaterów filmowej historii muszą się w niej pomieścić także operatorzy z kamerami i oświetleniem.

W zbudowanym od podstaw chlewie są już hodowane kury i zwierzęta. A kryta strzechą stodoła, to autentyczny ponad stuletni budynek przywieziony tu z okolic Siedlec.

Wszystko to powstało na potrzeby filmu i po skończeniu zdjęć zostanie zburzone.

Realizacją zajmuje się profesjonalna firma z Pienin, która pracowała już przy scenerii takich hitów jak „Lista Schindlera”, „Ogniem i mieczem”, „Pianista”. Przygotowała też plan do filmu „Dowód życia” z Rusellem Crowe.

Czy i w tym filmie zagrają hollywoodzkie gwiazdy? Przekonamy się. Zdjęcia ruszą lada dzień.

Andrzej Zdanowicz

Dziennikarz Polska Press w Bielsku Podlaskim

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.