Focus Mall ma urosnąć?

Czytaj dalej
Fot. Marek Białowąs
Marek Białowąs

Focus Mall ma urosnąć?

Marek Białowąs

Zielonogórski Focus Mall rozmawia z miastem o planach powiększenia galerii handlowej. Sklepy mają powstać w pustych dziś budynkach.

- Nasza galeria jest jedną z ładniejszych, w których byłam. Widać dobrą jakość wykończenia i użytych materiałów - mówi Dominika Bosacka, spotkana podczas robienia zakupów w Focusie. - Niestety, to, co jeszcze kilka lat temu było rewelacją, dziś się już opatrzyło. Chodzi głównie o ofertę. W naszej galerii są właściwie tylko sklepy powiedziałabym podstawowe, sieciówki, które spotkamy we wszystkich podobnych centrach w kraju. Jednak w galeriach większych miast wybór jest dużo większy. Tam są też sklepy, które odbiegają od oferty tradycyjnych, tanich sieciówek. A i te same sklepy popularnych marek u nas oferują mniejszy wybór niż w dużych miastach. Nie tak dawno wybierałam dla chłopaka spodnie. Praktycznie we wszystkich placówkach w Zielonej Górze były te same. Różniły się tylko metką.

Podobnie myśli koleżanka pani Dominiki, Julia Malińska. - Wybór u nas jest skromny. A np. do jednego ze znanych sklepów sieciowych praktycznie nie dociera towar reklamowany i zaprojektowany przez znanych dyktatorów mody. Rzeczy te są za to w Poznaniu czy Warszawie - mówi. - Również wyprzedaże w Zielonej Górze, pewnie ze względu na brak konkurencji, są bardzo skromne. W jednym ze sklepów odkryłam, że towar reklamowany jako mocno przeceniony był droższy niż przed wyprzedażą. Dlatego myślę, że w Zielonej Górze potrzebna jest druga, konkurencyjna galeria handlowa, a nie rozbudowa Focus Mallu.

Decyzja o rozbudowie galerii zapadnie pewnie w Londynie

O rozbudowie galerii Focus głośno jest już od paru lat. Pewnie od czasu, gdy mówi się o pomyśle budowy galerii handlowej w miejscu pustego dziś domu towarowego Centrum przy ul. Bohaterów Westerplatte. Niestety, i tym razem nie udało „GL’’ potwierdzić planów rozbudowy Focusa u źródła. Dyrektor galerii jest na urlopie, a firma zarządzająca Alfa Asset Management nie odpowiedziała jeszcze na naszego mejla z pytaniami.

„GL’’ nieoficjalnie dowiedziała się, że Focus Mall powiększy się o budynki byłej Polskiej Wełny, sąsiadujące z dzisiejszym centrum handlowym, które dziś zakryte są przed oczami zielonogórzan banerami z namalowaną na nich elewacją budynku. W przeszłości był to budynek byłej farbiarni oraz kotłowni. Farbiarnia jest nawet połączona z dzisiejszą galerią łącznikiem biegnącym na 1. piętrze.

- Spotkaliśmy się już kilka razy. W rozmowach na temat rozbudowy Focusa uczestniczyła też konserwator zabytków - mówi Dariusz Lesicki, wiceprezydent Zielonej Góry. - Przedstawiono nam kilka koncepcji. Dla inwestora ważna jest sprawa rozbudowy parkingu, bo wiadomo, że już dziś jest on za mały i niektórzy klienci rezygnują z odwiedzin tego centrum. Jest pomysł budowy parkingu podziemnego bądź nadbudowania kolejnych miejsc postojowych nad obecną płytą parkingu. To sprawa inwestora, którą wersję wybierze. My pracujemy już nad zmianą miejscowego planu zagospodarowania.

Nieoficjalnie „GL” dowiedziała się, że w byłej farbiarni byłyby sklepy nowych marek, a w byłej kotłowni znalazłyby się bary i restauracje oraz sala do gry w squasha.

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.