Jerzy Doroszkiewicz

Fotografie Piotra Uklańskiego i Witka Orskiego. Za trzy zdjęcia galeria zapłaciła 229 200 zł

Utworzony pod kierunkiem artysty z kilku tysięcy żołnierzy, charakterystyczny logotyp Solidarności został sfotografowany na terenie Stoczni Gdańskiej. Fot. Archiwum Galerii Arsenał Utworzony pod kierunkiem artysty z kilku tysięcy żołnierzy, charakterystyczny logotyp Solidarności został sfotografowany na terenie Stoczni Gdańskiej. To jedna z części dyptyku - tzw. rozproszona. W 2018 roku galeria ma nadzieję na zakup drugiej części pracy.
Jerzy Doroszkiewicz

To fotografie uznanego w świecie Piotra Uklańskiego i młodego artysty wizualnego Witka Orskiego. Galeria Arsenał konsekwentnie rozbudowuje tak zwaną Kolekcję II o najważniejsze współczesne prace.

Nie mogę zdradzić, za ile kupiliśmy pracę Uklańskiego, ale zapewniam, że dla nas cena była bardzo wysoka, a dla artysty znacznie niższa, niż mógłby dostać od reprezentantów zagranicznych kolekcji - mówiła w piątek Monika Szewczyk, szefowa Galerii Arsenał. Zdecydowała się kupić pracę „Bez tytułu (Solidarność)” także dlatego, by pozostała w polskiej galerii. Fotografia na dibondzie ma wymiary 260x370 cm.

W artykule przeczytasz m.in.:

Galeria Arsenał konsekwentnie rozbudowuje tak zwaną Kolekcję II o najważniejsze współczesne prace.

 

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jerzy Doroszkiewicz

Szeroko pojęta kultura - to temat rzeka, który można eksplorować w nieskończoność. A że w Białymstoku dzieje się wbrew pozorom sporo - warto o tym pisać. A kiedy jest czas - skonfrontować z tym, co dzieje się w Polsce i świecie i podzielić się przemyśleniami z Czytelnikami i Internautami. Stale zaglądamy do Opery i Filharmonii Podlaskiej, śledzimy poczynania Teatru Dramatycznego, ale nie zaniedbujemy Białostockiego Teatru Lalek i teatru szkolnego Wydziału Sztuki Lalkarskiej. A zatem - do zobaczenia na imprezach i do poczytania

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.