Dorota Niećko

Fujitsu zatrudni 200 osób do biura w .KTW koło Spodka. Co z drugą wieżą?

Fujitsu zatrudni 200 osób do biura w .KTW koło Spodka. Co z drugą wieżą?
Dorota Niećko

Otwarcie pierwszego budynku .KTW koło Spodka – w czerwcu. Na razie wiadomo, że największym najemcą będzie tu Fujitsu

Otwarcie pierwszego budynku .KTW koło Spodka – w czerwcu. Na razie wiadomo, że największym najemcą będzie tu Fujitsu i to, że budowa wyższego budynku szybko się nie zacznie.

To pierwszy oficjalny najemca. W lipcu firma Fujitsu wprowadzi się do biurowca .KTW przy Spodku w Katowicach. I już szukają 200 pracowników z branży IT. Dokładnie: będzie tu Fujitsu Global Delivery Center (GDC), który jest częścią sieci ośmiu GDC na świecie. Po Łodzi, Katowice są drugą lokalizacją GDC w Polsce.

Fujitsu będzie więc w Katowicach w pierwszym budynku kompleksu biurowego, zaprojektowanego przez pracownię Medusa Group z Bytomia, a budowanego przez TDJ Estate. Biurowiec, w którym się ulokuje japońska firma, to jego niższa część. Ma 66 metrów wysokości. Co z budową drugiej, wyższej wieży (ponad 130 m), która ma przerosnąć Altusa stojącego niemal naprzeciw? Cóż, nieprędko doczekamy się widoku całego kompleksu. TDJ zapowiadał, że budowa rozpocznie się, gdy proces komercjalizacji pierwszego budynku osiągnie 75 procent. Przypomnijmy, jest tu ponad 18 tys. m kw. powierzchni biurowej. Jednak tego pułapu do tej pory nie osiągnięto.

– Proces komercjalizacji jest w toku. Rozmawiamy z różnymi podmiotami, które są zainteresowane powierzchniami handlowymi na parterze i 1 piętrze, jak i powierzchniami biurowymi o zróżnicowanym wolumenie – wyjaśnia Monika Wawszczyk z biura prasowego TDJ. – Ponad połowa powierzchni dostępnej w .KTW I jest objęta umowami, które zostały już podpisane. W najbliższych miesiącach planujemy podpisanie kolejnych umów z partnerami obecnymi w mieście oraz planującymi swoje wejście do Katowic. Istotny jest nie tylko wynajem powierzchni, ale też stopień zasiedlenia. Między innymi od tego będzie zależeć decyzja o rozpoczęciu budowy drugiego budynku, który obejmować będzie ponad 42 tys. m kw. – dodaje.

Dorota Niećko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.