Fundacja prowadzona przez Rydzyka otrzyma miliony na obronę wiary i moralności

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Joanna Maciejewska

Fundacja prowadzona przez Rydzyka otrzyma miliony na obronę wiary i moralności

Joanna Maciejewska

Założona przez ojca Tadeusza Rydzyka Fundacja Lux Veritatis, do 2023 roku ma otrzymać miliony złotych z Funduszu Sprawiedliwości na prowadzenie Centrum Ochrony Praw Chrześcijan.

Fundacja Lux Veritatis, prowadzona przez o. Tadeusza Rydzyka, ma otrzymać wysoką dotację na prowadzenie Centrum Obrony Praw Chrześcijan. Pieniądze mają pochodzić z Funduszu Sprawiedliwości, który nadzorowany jest między innymi przez Zbigniewa Ziobrę. Informację na ten temat opublikował portal OKO.press.

Dotację Fundacji Lux Veritatis przyznano w ramach V konkursu Funduszu Sprawiedliwości na „przeciwdziałanie przyczynom przestępczości” na lata 2020-2023. Do rozdysponowania w konkursie (przez trzy lata) było w sumie 14 milionów złotych. W przeciwieństwie do poprzednich konkursów, których celem jest „przeciwdziałanie przyczynom przestępczości”, tym razem określono konkretną tematykę – obronę wiary i moralności. Organizacje zainteresowanie udziałem w konkursie miały dziesięć dni na zgłoszenie swoich propozycji.

Starali się o ponad 7 milionów złotych

Jak informuje OKO.press, prowadzona przez toruńskiego redemptorystę Fundacja Lux Veritatis, wnioskowała o ponad 7 milionów złotych na działalność Centrum Obrony Praw Chrześcijan do 2023 roku.

„Fundacja nie odpowiedziała nam, ile pieniędzy łącznie przyznał jej resort sprawiedliwości. Dowiedzieliśmy się jednak, do 19 sierpnia 2020 roku na konto projektu wpłynęło już ponad milion złotych. Biorąc pod uwagę, że – zgodnie z regulaminem konkursu – dotacja przyznawana jest w kwartalnych transzach, łączna kwota, jaka trafi do fundacji Rydzyka na prowadzenie Centrum do 2023 roku, będzie zapewne wielomilionowa” - czytamy na stronie internetowej portalu OKO.press.

Na jakie działania przeznaczą dotację?

Dziennikarze portalu zapytali Fundację Lux Veritatis na jakie działania Centrum przeznaczona zostanie dotacja oraz ile osób do tej pory zgłosiło się tam w celu uzyskania pomocy. Odpowiedzi jednak nie otrzymali.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Maciejewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.