Funka w nagrodę za systematyczność. To był świetny obóz

Czytaj dalej
Fot. gmina-sepolno.pl
Aleksander [email protected]

Funka w nagrodę za systematyczność. To był świetny obóz

Aleksander [email protected]

Tradycja wakacyjnych wyjazdów na obozy wychowanków świetlicy terapeutycznej w Sępólnie sięga już 20 lat. Nie inaczej było i tym razem.

Po odebraniu świadectw i zakończeniu roku szkolnego 32. wychowanków świetlicy spakowało się i w nagrodę wyjechało na wakacyjny obóz w okolice Chojnic. Celem wypadu było Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce. Całość przygotowały i zorganizowały świetlica terapeutyczna i Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom”.

Oprócz zajęć socjoterapeutycznych dzieci mogły korzystać z wielu atrakcji - od wędrówek rowerowych i pieszych po lasach i terenach Borów Tucholskich po szaleństwa w wodzie. Funka to bowiem mała miejscowość nad Jeziorem Charzykowskim. Dlatego dzieci skorzystały z nauki wiosłowania, pływania kajakami czy też żeglowania. Oprócz tego były też zajęcia z rzeźby, makramy, wyplatanie wikliny, filcowanie, malowanie z wykorzystaniem różnych technik i modelowanie z gliny. - To był naprawdę niesamowity czas. Obcowanie z przyrodą oraz mnóstwo interesujących zajęć zapełniły obozowy czas od rana do wieczora - zdradzają uczestnicy.

I co najważniejsze, wszyscy czuli się pewnie i bezpiecznie. - Nasi podopieczni spisali się doskonale. Nasz obóz to też nagroda za systematyczność uczęszczania do świetlicy, za pracę nad sobą, za zmiany, które skutkują lepszymi ocenami, lepszymi relacjami - podsumowali natomiast organizatorzy wyjazdu.

Aleksander [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.