Galeria Echo Katowice: Tak będzie wyglądać galeria w Katowicach WIZUALIZACJE

Czytaj dalej
Fot. mat. prasowe
DN

Galeria Echo Katowice: Tak będzie wyglądać galeria w Katowicach WIZUALIZACJE

DN

Galeria Echo w Katowicach: Trzy poziomy, 42 tys. metrów pod sklepy, parking na dachu: tak będzie wyglądać galeria handlowa firmy Echo Investment przy Kościuszki w Katowicach. ZOBACZ WIZUALIZACJE GALERIA ECHO KATOWICE

Galeria Echo w Katowicach: We wtorek 9 czerwca w Warszawie w restauracji Atelier Amaro przedstawiono szczegóły kontrowersyjnej inwestycji w Katowicach: galerii handlowej firmy Echo Investment, jaka ma stanąć przy Kościuszki i Kolejowej, na południu Katowic.

„Południowa część Katowic to jedno z nielicznych dziś miejsc w Polsce, posiadających tak znakomite warunki do realizowania inwestycji komercyjnej: bardzo niski wskaźnik nasycenia powierzchnią handlową (224 mkw./ 1000 mieszkańców, przy średniej krajowej dla dużych miast ok. 1000 mkw.). Drugi element to wysoka siła nabywcza - 121% średniej krajowej.” - mówi Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment.

Obiekt powstaje w południowej części Katowic, przy ul. Tadeusza Kościuszki - jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych miasta, trasie, którą przejeżdża nawet 15 tys. samochodów na godzinę. Przed powstaniem konceptu centrum, potencjał jego lokalizacji został dokładnie przeanalizowany. Badania przeprowadzone przez GfK Polonia potwierdziły atuty południowej części Katowic. Przestudiowano także oczekiwania zarówno mieszkańców, jak i najemców.

„Dziś zakupy to za mało. Współcześni konsumenci oczekują znacznie więcej niż tylko możliwości zrobienia zakupów. Chcą lepiej zagospodarowanej przestrzeni i lepiej zagospodarowanego czasu. I coraz większe znaczenie ma nie to, co mogą kupić, ale w jakim stylu. Dlatego w naszym projekcie postawiliśmy na trzy główne cechy: różnorodną ofertę, komfort i przyjazność. Efektem jest akcentowanie funkcji rozrywkowych, rekreacyjnych i gastronomicznych. Kolejny priorytet to wygoda dojazdu i parkowania, a także wygoda przebywania i zakupów. Nasza wizja to centrum PRZYJAZNE: przyjazne dla klientów, przyjazne dla najemców i przyjazne dla środowiska.” – dodaje Marcin Materny.

Galeria Echo Katowice powstanie na działce o powierzchni 54 000 mkw. Obiekt będzie oferował 42 000 mkw. powierzchni handlowej i rozrywkowej rozlokowanej na 3 poziomach. Program galerii oprócz sklepów i punktów usługowych najbardziej znanych sieci i supermarketu, zakłada także 7-salowe kino, klub bilardowy, strefę zabaw dla dzieci, korty do squasha i badmintona, restauracje z tarasami, a także centrum medyczne. Całość uzupełni przestronny plac zewnętrzny z miejscami do odpoczynku, skate parkiem, a zimą z lodowiskiem.

Przypomnijmy. Inwestycja jest kontrowersyjna. Katowiczanie zebrali 500 podpisów sprzeciwu wobec inwestycji, uruchomili też profil na Fesjbuku, który zyskał 3500 sympatyków. Jednak na sesji pod koniec maja katowiccy radni dali zielone światło dla budowy nowej galerii handlowej w Katowicach. Podjęto uchwałę w sprawie nowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Subcentrum Południe w części obejmującej obszar w rejonie skrzyżowania ulic Kościuszki i Kolejowej. To właśnie w tym rejonie budowę galerii Echo Katowice planuje firma Echo Investment.

Prezydent przypomniał, że do opracowania studium zagospodarowania miasta, w którym temat rejonu ulic Kościuszki i Kolejowej został podjęty, przystąpiono już w 2004 roku.

Urzędnicy przypominali, że w studium zagospodarowania miasta, do którego przystąpiono w 2004 roku, ustalono, że tereny te, dotąd o funkcjach przemysłowych, które mogą mieć negatywny wpływ na środowisko - powinny zostać zmienione na funkcje m.in. usługowo – handlowe. Zmiana, zdaniem władz miasta, ma się przyczynić do rewitalizacji tej przestrzeni.

Przeciwnicy budowy galerii na południu Katowic, twierdzą, że w stolicy aglomeracji takich obiektów powstało już wystarczająco. Przekonują, że kolejny przyczyni się do upadku lokalnego handlu w okolicy.

A na koniec zobaczcie jeszcze wideo z naszej wizyty na budowie katowickiego Supersamu


*Tragedia na drodze. Kierowca busa wjechał w rowerzystów. Matka i dziecko nie żyją
*Tak wygląda certyfikowany dom pasywny w Bielsku-Białej. Ogrzewanie to tylko 400 zł rocznie
*Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
*Ostatnia tona węgla w Sosnowcu. Górnicy żegnają kopalnię Kazimierz-Juliusz ZDJĘCIA + WIDEO
*Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

DN

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.