Gasili pożar przez kilka godzin

Czytaj dalej
Fot. PPSP Chełmno
Monika Smól

Gasili pożar przez kilka godzin

Monika Smól

Strażacy zostali wezwani do Kornatowa, gdzie w poniedziałek rano - w zakładzie przetwórstwa tworzyw sztucznych i papierów - wybuchł pożar.

W poniedziałek, około godz. 7 rano, strażacy otrzymali informację o pożarze w gminie Lisewo.

- Paliło się na wolnym powietrzu, na składowisku pod chmurką na obszarze 40 na 50 metrów - informuje kpt. Tomasz Guzek, oficer prasowy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Chełmnie. - Zakwalifikowaliśmy go jako pożar duży. W trakcie prowadzonych działań, z powodu toksycznych dymów, musieliśmy ewakuować pięć osób z domu sąsiadującego z zakładem, w którym się paliło. Z ogniem walczyliśmy pianą gaśniczą. Po godzinie udało nam się zlokalizować źródło ognia. Sprzęt ciężki, który przejechał przez płonący teren, rozdrobnił wszystkie elementy na mniejsze, po czym dogasiliśmy pożar.

Straty oszacowano na 200 tys. złotych. Udało się uratować mienie warte 500 tysięcy złotych.

- Spłonęło 55 ton materiałów z polipropylenu i makulatury - dodaje Tomasz Guzek. - Pożar gasiło trzynaście zastępów, w sumie około 70 strażaków.

Podczas majówki strażacy wyjeżdżali również gasić mniejsze pożary w powiecie.

W Lisewie paliły się sadze w kominie budynku mieszkalnym. Ratownicy wygasili palenisko w piecu, a sadze ugasili przy pomocy proszku gaśniczego.

Z kolei w Storlusie wezwano ich do pożaru trzciny przy jeziorze. Ogień rozprzestrzenił się na powierzchni około 20 metrów kwadratowych. Druhowie podali jeden prąd wody.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.