Marek Adamkowicz

Gdańska gala wrestlingu, czyli powrót do zapaśniczych tradycji Wolnego Miasta

Gdańska gala wrestlingu, czyli powrót do zapaśniczych tradycji Wolnego Miasta Fot. Materiały prasowe
Marek Adamkowicz

Przed wojną zmagania atletów przyciągały tłumy, dlaczego teraz nie miałoby być tak samo? - pytają miłośnicy zapasów i zapraszają na przygotowaną przez federację Kombat Pro Wrestling Galę Arena 4, która już dzisiaj odbędzie się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gdańsku.

- Organizując walki pokazowe, nawiązujemy do starej gdańskiej tradycji - przyznaje Kamil Aleksander, trener i zawodnik. - Ludziom się wydaje, że wrestling trafił do Polski niedawno, ale to nieprawda. Ten rodzaj rozrywki był niegdyś bardzo popularny, zwłaszcza w Łodzi. Drugim ważnym ośrodkiem był Gdańsk, w którym już przed pierwszą wojną światową odbywały się imprezy z udziałem atletów!

Ze względu na wątki historyczne pomoc w zorganizowaniu gali okazało Towarzystwo Przyjaciół Gdańska wespół z Fundacją Forum. - Mamy nadzieję, że gala posłuży do ponownego zainteresowania gdańszczan zapasami - tłumaczy Piotr Mazurek, prezes Towarzystwa Przyjaciół Gdańska. - Szanse na to są spore, bo Trójmiasto jest obecnie liczącym się ośrodkiem wrestlingu.

Kamil Aleksander podkreśla, że współczesne zapasy to nie tylko sport, ale też emocjonujące widowisko. Fakt, że jest ono po części reżyserowane, nie oznacza, że nie ma niespodzianek, niekiedy bolesnych. Kontuzje to w zasadzie codzienność.

- Jak to w sporcie bywa, każdy zawodnik stara się dowieść, że jest najlepszy. Podczas gali będziemy próbowali ustanowić nowego mistrza, który zdetronizuje obecnego championa znanego pod pseudonimem Piękny Kawaler - dodaje Kamil Aleksander. - W sumie będzie można obejrzeć pięć walk.


Gala Kombat Pro Wrestling odbędzie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (Gdańsk, al. Hallera 16/18) w sobotę, 26 listopada, o godz. 18. Impreza jest biletowana, ale dla pierwszych pięciu osób, które przyjdą z aktualnym wydaniem „Dziennika Bałtyckiego”, wstęp gratis!

Marek Adamkowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.